mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zapowiedź Nissana GT-R

Zapowiedź Nissana GT-R

Na wystawie Tokio Motor Show Nissan zademonstruje, jak będzie wyglądać w przyszłości topowy model sportowy japońskiego koncernu.

Zapowiedź Nissana GT-R
Na 35. targach tokijskich w 2001 roku na stoisku Nissana pojawił się koncepcyjny model GT-R Concept. Był on zapowiedzią kontynuacji produkcji w XXI wieku legendarnego modelu Nissan GT-R, który zadebiutował w 1969 r. W 2003 roku, przy okazji 37. targów, ustalono, iż najnowsza generacja GT-R trafi do sprzedaży już w 2007 r. W tym roku koncepcyjny jeszcze model GT-R PROTO będzie już niemal identyczny, z tym, co pojawi się w sprzedaży za dwa lata.
 
Niestety wciąż jeszcze, na kilka dni przed otwarciem targów w Tokio, Nissan nie zaprezentował zdjęć samochodu, które wraz z wyglądem wnętrza pozostają tajemnicą. Ze szkiców auta wynika jedynie, iż w stosunku do prototypu z 2001 r. nie zmieniono zbyt wiele.  Uwagę zwracają potężne wloty powietrza chłodzące silnik oraz tarcze hamulcowe, masywne progi oraz błotniki, cztery końcówki układu wydechowego oraz aerodynamiczny kształt nadwozia.
 
Również jedynie można pospekulować, co do jednostki napędowej, w jaką wyposażony zostanie model GT-R. Na dzień dzisiejszy najbardziej optymalną wydawałaby się być 3,8-litrowa jednostka V6 o mocy 450 KM przenosząca moc na nowo opracowany układ napędu na cztery koła.

Komentuj:

~kolekcjoner 2006-05-06

moim zdaniem samochód ten jest świetny, ale byłby lepszy gdyby koła były przynajmniej do połowy schowane pod podwoziem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.