mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zapowiedź japońskiej hybrydy

Zapowiedź japońskiej hybrydy

Od czasu, kiedy Toyota w 1997 roku wprowadziła pierwszą na świecie hybrydę, już praktycznie każdy liczący się producent samochodów ma w swojej ofercie auto z takim napędem, a przynajmniej jego prototyp. Teraz do tego grona dochodzi Suzuki.

Zapowiedź japońskiej hybrydy
Na "2011 New York Auto Show", Suzuki pokazało model Kizashi EcoCharge właśnie z napędem hybrydowym. Auto napędzane jest czterocylindrowym, 144 konnym silnikiem benzynowym o pojemności dwóch litrów, który do pomocy ma elektryczny silnik, chłodzony cieczą, oraz 115 woltową baterię, chłodzoną powietrzem.

Poza samym układem, Kizashi EcoCharge wyposażone jest w cały rząd rozwiązań, mających na celu obniżenie zużycia paliwa oraz ograniczenie ilości emitowanych gazów do atmosfery. I tak: mamy tu odzyskiwanie energii podczas hamowania, system start/stop, odcinanie wtrysku paliwa podczas wytracania prędkości oraz opony o zredukowanym oporze toczenia. Firma nie wypuściła żadnych konkretnych danych, dotyczących spalania i emisji, jednak twierdzi otwarcie, że EcoCharge jest o 25% bardziej oszczędny niż zwykły Kizashi.

Poza napędem, Suzuki w prototypowej wersji auta dodało specjalny błyszczący biały lakier z subtelnymi niebieskimi elementami oraz podświetleniem. Są tu jeszcze zmodyfikowane reflektory, LED-owe światła przeciwmgielne oraz nowy wzór aluminiowych felg.

Podobne wiadomości:

Mazda 6, Peugeot 508, Suzuki Kizashi – klasa...

auto motor i sport 0000-00-00

Mają prezentować się dynamicznie i być przestronne zarazem. Mają jednocześnie prowadzić się pewnie i gwarantować komfortową podróż. Sprawdzamy, co potrafią najlepiej Mazda 6, Peugeot 508 i Suzuki Kizashi.

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.