mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zbliża się nowy Opel Combo

Zbliża się nowy Opel Combo

Od przyszłego roku do sprzedaży trafi nowa generacja osobowo-dostawczego Opla Combo. Nabywca nowego Combo będzie miał do wyboru szeroki wachlarz dostępnych wersji - od dwóch do siedmiu miejsc, oraz sześć wariantów silnikowych, w tym wersja dostosowana do zasilania CNG.

Zbliża się nowy Opel Combo
Wersja furgon nowego Combo obecnie oferuje do wyboru dwa rozstawy osi – 2.755 mm lub 3.105 mm, co daje całkowitą długość pojazdu wynoszącą odpowiednio 4,39 i 4,74 m, a także dwie wysokości dachu, 1,85 m lub 2,10 m. Nowy Opel Combo jest również dostępny jako uniwersalny van wyposażony w pięć lub siedem miejsc siedzących, w wersji nadwozia furgonowego lub przeszklonego.

W celu ułatwienia dostępu do przestrzeni ładunkowej może być zamawiany z pojedynczymi lub podwójnymi drzwiami przesuwnymi. Wersja samochodu osobowego jest wyposażona zarówno w drzwi przesuwne, stanowiące standardowe wyposażenie pojazdu, jak i otwieraną do góry klapę tylną. Dostępne są również asymetryczne drzwi dwuskrzydłowe. W niektórych konfiguracjach furgonu w tylnej części dachu można zainstalować luk służący na przykład do transportowania drabin.

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności 3.800 l w przypadku małego rozstawu osi (ze złożonymi fotelami) i 4.600 l w przypadku większego rozstawu osi, Combo oferuje największą ładowność w obu klasach. Niska krawędź załadunku wynosząca 54,4 cm to dodatkowy atut tego pojazdu. Szerokość otwarcia drzwi przesuwnych to także najwyższej klasy wartość w segmencie. Wersja z krótszym rozstawem osi oferuje także pokład ładunkowy o największej długości, wysokości i szerokości pomiędzy wnękami na koła.

Do wyboru są cztery wersje z silnikami diesla, jedna z silnikiem benzynowym i silnikiem CNG. Wachlarz diesli obejmuje silniki 1.3 CDTI, 1.6 CDTI i 2.0 CDTI, o mocy od 90 do 135 KM. Silnik benzynowy o pojemności 1,4l ma moc 95 KM, a silnik w wersji CNG napędzany tanim i przyjaznym dla środowiska gazem ziemnym rozwija moc 120 KM.

Silnik benzynowy i silnik 1.3 CDTI jest wyposażony w pięciostopniową manualną skrzynię biegów, a silnik CNG i silniki CDTI o większej mocy są wyposażone w sześciostopniową manualną przekładnię. 90-konny silnik 1.6 CDTI jest również oferowany ze zautomatyzowaną pięciostopniową skrzynią biegów Opla Easytronic.

Z wyjątkiem silników w wersji CNG i Easytronic, wszystkie napędy są dostępne na życzenie z funkcją Start/Stop dla jeszcze mniejszego zużycia paliwa i poziomu emisji CO2.

Nowy Opel Combo jest oszczędny nie tylko ze względu na niskie zużycie paliwa, ale także dlatego, że oferuje niewielkie koszty eksploatacji, zwłaszcza dzięki dużym interwałom przeglądów technicznych. Na przykład silniki diesla CDTI wymagają przeglądu tylko co 35.000 km lub raz na rok.

Już podstawowa specyfikacja nowej generacji Combo obejmuje dość bogate wyposażenie standardowe, w tym zamek centralny, układ kierowniczy ze wspomaganiem, kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach, okna elektryczne i regulowany fotel kierowcy w 4 kierunkach (dostępny również na życzenie z opcją dopasowania wysokości), a także poduszkę powietrzną kierowcy, hamulce ABS i zestaw do naprawy opon. Wersja osobowa Combo jest dostępna w specyfikacji Essentia, Enjoy lub Cosmo. Opcje wyposażenia obejmują zdalne sterowanie zamka centralnego, tylne okna elektryczne i przednie poduszki powietrzne.

Sprzedaż nowego Opla Combo rozpocznie się w Europie, w tym i w Polsce, w lutym 2012 roku.

------------

Opel oferuje linię modeli Combo od 1985 roku, a współczesna generacja jest na rynku od 2001 roku. Strategia oferowania uniwersalnego, pojazdu rodzinnego i użytkowego została ciepło przyjęta. Dowodem na to jest sprzedaż w Europie, która od wprowadzenia modelu na rynek wynosi 72.000 samochodów rocznie.

Mimo że zbliża zakończenie jego produkcji, poprzednik nowego Combo pozostaje jednym z trzech najlepszych samochodów w swoim segmencie na wielu rynkach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Combo
Opel Combo
Cena podstawowa już od: 63 000 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~hehe 2011-07-19

bo to jest fiat doblo z doczepionym logo opla

~t 2011-07-19

przecież z wyglądu to po prostu Fiat Doblo z doczepionym logo Opla :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.