mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zielone światło dla Audi R8

Zielone światło dla Audi R8

I stało się! Audi daje zielone światło dla produkcji sportowego modelu R8 Le Mans Quattro, który zaprezentowany został dwa lata temu na targach IAA we Frankfurcie. Budowa tej super maszyny rozpocznie się jesienią przyszłego roku, a rynkowy debiut przewidziano na drugi kwartał roku 2007.

Zielone światło dla Audi R8

Według doniesień rzecznika prasowego, Audi R8 będzie technicznie zorientowany na model jaki został zaprezentowany na targach samochodowych IAA we Frankfurcie nad Menem dwa lata temu. A więc spodziewać się można bardzo mocnego silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz napędu na obie osie. Dodatkowo auto ma zostać znacznie odchudzone przez zastosowanie aluminiowej karoserii.

Dowiedz się więcej o modelach marki Audi

Za napęd tego sportowego cacka odpowiedzialny będzie (według projektu z IAA) 5-litrowy silnik V10 z systemem Bi-Turbo, bezpośrednim wtryskiem FSI, który będzie generował moc 610 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 750 Nm.

Dwuosobowego ścigacza z taką jednostką można zatem uznać za samochodowego sprintera. Wynik 3,7s. do „setki” oraz maksymalna prędkość w granicach 345 km/h zdecydowanie potwierdzają tą tezę. Szkoda jedynie, że pod względem spalania Le Mans Quattro nie jest długodystansowcem.

W rozwój tego projektu Audi zainwestuje ponad 28 milionów Euro. „Erósemka” produkowana będzie niemieckiej fabryce w Neckarsulm. Nad przebiegiem prac przy sportowym modelu Audi czuwać będzie firma córka - Quattro GmbH na czele z 250 pracownikami. Cena R8 to na razie tajemnica... a w tym przypadku słodką na pewno nie będzie.

Czytaj także:

Audi Shooting Brake - Następca A3?

Komentuj:

~fuuun 2007-02-14

aaaaaaaaale fajna fura tylko nie wiem czy w polsce dostanę z diodami w światłch przednich

~beck 2007-02-14

fjne audi tylko nie wiadomo jakie osiągi

~kamil fan AUDI 2007-01-02

to jest zajebiste auto bije wszystkie merole i bam. super pojazd

~madzia 2007-01-02

nu, niezły niezły:)

~luki 2006-12-13

ale ma pod machom,widzalem,jeżdżlem i się ....................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.