mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Z początkiem września br. na francuskim rynku pojawi się zmodyfikowany model Renault Twingo. Cena wahać się będzie od 8.900 do 13.200 EUR.

Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Oferta obejmuje cztery wersje wyposażeniowe - Campus, Generation, Kenzo oraz Initiale, z których trzy pierwsze zastąpią oferowane aktualnie wersje Authentique, Expression oraz Privilege.
 
Nowe Renault Twingo oferuje zautomatyzowaną skrzynię biegów Quickshift 5, która dostępna jest w wersji silnikowej 1,2 16V 60 KM oraz 1,2 16V 75 KM. Moment obrotowy pierwszego z silników wynosi 100Nm przy 5.500 obr/min., z czego 80% osiągane jest przy 1.500 obr/min. Ta wersja modelu spala 4,9 litra na 100km, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej ekonomiczne aut z silnikiem benzynowym w swojej klasie. Emisja CO2 wynosi 118 gr/km.
 
Renault Twingo istnieje w sprzedaży od 1993 r. W tym czasie wyprodukowano na świecie ponad 2,4 mln egzemplarzy tego modelu. W 2003 roku Twingo znalazło się na czele najbardziej popularnych małych aut w Europie, przed takimi modelami jak smart fortwo, Ford Ka czy Fiat Seicento. Nowy rok przyniósł jeszcze większą konkurencję, pojawiły się m.in. Citroen C2 i Fiat Panda. Twingo w pierwszym półroczu uzyskało 9,2-procentowy udział w europejskim rynku małych samochodów, ustępując jedynie Pandzie, C2 i fortwo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!