mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Grube" zmiany u Dodge'a

"Grube" zmiany u Dodge'a

Dodge przygotował mocny facelifting swojego crossovera Journey na 2011 rok.

Zmian jest bardzo wiele - całkowicie przerobione i przestawione zawieszenie, nowy silnik V6 i wnętrze. Auto będzie dostępne także z systemem Uconnect Touch, ostatnim wynalazkiem multimedialnym Chryslera.

Geometria zawieszenia została przestawiona tak, aby jazda była bardziej satysfakcjonująca i bezpieczna. Układ kierowniczy także został dotknięty zmianami - jest teraz szybszy i bardziej bezpośreni.

3.6 litrowy silnik V6 ma teraz 283 konie mechaniczne, co jest wartością wyższą o 20% w porównaniu do poprzedniej jednostki. Motor połączony jest z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

 

Wnętrze pojazdu zostało bardzo znacząco wyciszone - konstruktorzy usunęli także wibracje i różnego rodzaju "stuki i huki", które można było usłyszeć w poprzednim modelu. Kabinę wykonano ze znacznie wyższej jakości materiałów i narysowano na bardziej europejski styl.

Zewnętrzny design nie za bardzo się zmienił - ciągle jest agresywnie, muskularnie i masywnie. Nieco zmieniony grill, lampy przeciwmgielne i wizualnie obniżona przednia linia są tu jedynymi zmianami w porównaniu do poprzenika.


Podobne wiadomości:

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.