mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Grube" zmiany u Dodge'a

"Grube" zmiany u Dodge'a

Dodge przygotował mocny facelifting swojego crossovera Journey na 2011 rok.

Zmian jest bardzo wiele - całkowicie przerobione i przestawione zawieszenie, nowy silnik V6 i wnętrze. Auto będzie dostępne także z systemem Uconnect Touch, ostatnim wynalazkiem multimedialnym Chryslera.

Geometria zawieszenia została przestawiona tak, aby jazda była bardziej satysfakcjonująca i bezpieczna. Układ kierowniczy także został dotknięty zmianami - jest teraz szybszy i bardziej bezpośreni.

3.6 litrowy silnik V6 ma teraz 283 konie mechaniczne, co jest wartością wyższą o 20% w porównaniu do poprzedniej jednostki. Motor połączony jest z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

 

Wnętrze pojazdu zostało bardzo znacząco wyciszone - konstruktorzy usunęli także wibracje i różnego rodzaju "stuki i huki", które można było usłyszeć w poprzednim modelu. Kabinę wykonano ze znacznie wyższej jakości materiałów i narysowano na bardziej europejski styl.

Zewnętrzny design nie za bardzo się zmienił - ciągle jest agresywnie, muskularnie i masywnie. Nieco zmieniony grill, lampy przeciwmgielne i wizualnie obniżona przednia linia są tu jedynymi zmianami w porównaniu do poprzenika.


Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.