mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Nowa" brytyjska legenda David Brown Speedback

"Nowa" brytyjska legenda David Brown Speedback

Nim auto zostanie zaprezentowane oficjalnie w Monako, nowa marka David Brown Autmotive pokazał swój pierwszy model w całości budowany ręcznie. Pierwsze skojarzenie? Aston Martin...

David Brown swój samochód będzie oficjalnie prezentował na targach Marek Top odbywających się w dniach 17-20 kwietnia w Monaco. Samochód to pierwszy model marki wyposażony w silnik V8. Jednostka to 5-litorwy motor turbodoładowany skonstruowany przez Jaguara. Prace nad Speedbackiem trwały 18 miesięcy.

Pierwsze z czym kojarzy nam się model Speedback to Aston Martin DB5. Samochód jest niesamowicie podobny do brytyjskie legendy, która jeździł m.in. James Bond. Z boku widać z kolei linię fastback Forda Mustanga. Przód auta owalny duży grill wysunięty do przodu i okrągłe światła podobne do tych z Porsche, lub nowego Mini. Najlepiej w tym zlepku wszystkich marek prezentują się chromowane szprychowe felgi.Davida Browna można porównać do Horacio Paganiego i Christiana von Koenigsegga. Brown podobnie jak w/w panowie to wizjoner, który chciał zrealizować swoje marzenie stworzenia własnej marki i samochód. Jednak Browna od Paganiego i Koenigsegga odróżnia jedna rzecz – poszedł na łatwiznę. Brytyjczyk postanowił skorzystać z rozwiązań stylistycznych innych marek, zaś  Włoch i Szwed stworzyli całkowicie nowe produkty. Pewnie znajdą się i tacy, którzy zakupią Speedbacka.

Podobne wiadomości:

Nowe sportowe auto bazujące na Jaguarze

Nowe sportowe auto bazujące na Jaguarze

Samochody luksusowe 2014-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport