mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Schowaj i jedź"

"Schowaj i jedź"

DaimlerChrysler w swoich minivanach wprowadza możliwość chowania siedzeń z drugiego i trzeciego rzędu w płycie podłogowej.

Z nowym systemem Stow'n Go właściciele pojazdów będą mogli bardzo szybko, bez wysiłku złożyć/rozłożyć oraz schować tylne siedzenia. Po tej czynności z tyłu będzie tylko podłoga, gdyż siedzenia chowają się w specjalnych komorach ukrytych w podłodze. Siedzenia drugiego i trzeciego rzędu mogą być składane w całości lub oddzielnie, podczas tej czynności nie jest wymagane wcześniejsze zdejmowanie zagłówków. Przy rozłożonych siedzeniach komory oferują dodatkową przestrzeń załadunkową. Siedzenia w drugim rzędzie dodatkowo mogą być przesuwane w tył o 100 mm oraz rozkładane do tyłu do 40 stopni.

Wszystkie trzy modele oferowane będą z nowym wyposażeniem zwiększającym bezpieczeństwo. Boczne kurtyny chroniące głowy zabezpieczają przed urazami pasażerów na wszystkich siedzeniach. Posiadają specjalne czujniki, które aktywują tę stronę, w którą nastąpiło uderzenie. Zaawansowane, wielostopniowe przednie poduszki działają w zależności od siły uderzenia, a przednia poduszka powietrzna pasażera może zostać zdezaktywowana. Sygnał dźwiękowy oraz światełko przypominają o zapięciu pasów bezpieczeństwa kierowcy. Dodatkowo samochód posiada system ułatwiający parkowanie do tyłu oraz, dostępną później, sygnalizację o nie zamkniętych drzwiach.

  

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!