mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Trójka" po liftingu

"Trójka" po liftingu

Na październikowej wystawie samochodowej w Paryżu zostanie zaprezentowane BMW serii 3 po faceliftingu. Niewielkim zmianom poddane zostały wersje sedan i kombi, zaś coupe i cabrio muszą jeszcze jakiś czas poczekać.

Wprawdzie zmiany zewnętrzne dotknęły wiele elementów nadwozia, ale prawdę powiedziawszy większość z nich jest co najwyżej delikatna. Przednie i tylne światła, zderzaki, klapa bagażnika oraz wloty powietrza nabrały teraz bardziej ostrych i nieco dynamiczniejszych kształtów. Nieco odświeżone zostało również wnętrze, z nieznacznie zmienionym kokpitem. Większy jest wyświetlacz nawigacji, uproszczone obsługę systemu iDrive, pojawiły się nowe, lepszej jakości materiały.

Poza nielicznymi wyjątkami niewiele również dzieje się z układem napędowym odświeżonej "trójki". Główna zmiana to całkowicie nowy silnik w wersji 330d. W miejsce obecnych 228 koni trzylitrowy diesel, wykonany w całości z aluminium, dysponuje 245 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 520 Nm. Przyspieszenie do setki tej wersji trwa 6,2 sekundy, zaś maksymalna prędkość, elektronicznie ograniczona, wynosi 250 km/h. Obniżona została również emisja dwutlenku węgla, ze 160 do 152 g/km, zaś średnie zużycie paliwa wynosi 5,7 l/100 km.

W pozostałych jednostkach nie zaszły jakieś diametralne zmiany, poza modyfikacjami, dzięki którym zmniejszyło się średnie spalanie oraz emisja zanieczyszczeń. Nowością jest także połączenie napędu na wszystkie koła w wersji 320d oraz wersji 318d z sześciostopniową przekładnią automatyczną. Ponadto pojawiła się siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia, która dostępna będzie we wszystkich wersjach nadwoziowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 126 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 3 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Seria 3 Touring BMW Seria 3

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~man 2008-07-17

Może wreszcie zdobyliby się trochę na więcej odwagi stylistycznej co do "3"

~damjan 2008-07-15

ze skodą może iwygra, ale przegra z Tatą - nową siła na polskim rynku

~Artur 2008-07-14

Ale czy w testach wygra ze Skoda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Micra Bose Personal Edition
Nissan Micra Bose Personal Edition
Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra.