mojeauto.pl > motogazeta > Rynek > Łukoil szturmuje Polskę

Łukoil szturmuje Polskę

Największa rosyjska firma naftowa zrobiła pierwszy krok w kierunku zdobycia udziałów w detalicznym rynku paliwowym w Polsce.

Łukoil szturmuje Polskę
Łukoil odkupił cztery stacje od koncernu BP, a do końca roku przejmie kilkadziesiąt innych stacji od sieci JET. Pierwsze stacje z logo Łukoila mają zacząć działać już za kilka tygodni. Cztery pierwsze stacje, jakie przejął rosyjski koncern od BP, znajdują się w Zabrzu, Łodzi, Olsztynie i Rybniku. Obecnie trwa zmiana oznakowania i wyglądu stacji.
 
Teraz Łukoil czeka na zgodę Komisji Europejskiej na zakup sieci stacji JET od amerykańskiego koncernu Conoco Phillips. Jeśli decyzja Komisji będzie pozytywna, rosyjski koncern obejmie kontrolę nad 400 stacjami w całej Europie. W Polsce działają 83 stacje z logo JET-a. Gdy Łukoil je przejmie, uzyska co najmniej 2-procentowy udział w polskim rynku. Gazeta zauważa, że marka Łukoilu jest w Polsce znana wielu kierowcom, ponieważ koncern ma 132 stacje z gazem płynnym i dużą rozlewnię gazu w Bydgoszczy.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.