100.000 Cayenne

Lipska fabryka niemieckiego giganta do spraw wozów sportowych szczyci się nowym osiągnięciem. Stutysięczny SUV opuścił linię montażową.

100.000 Cayenne

Samochodem, który stał się historycznym modelem jest wykończone w kolorze szampański metalik Cayenne Turbo. Auto trafi niedaleko, bo do niemieckiego klienta firmy. Sukces Cayenne jest także sukcesem producenta, który pierwotnie planował, że fabryka będzie produkować jedynie 25.000 aut rocznie - teraz działa na wzmożonych obrotach.

Zakład, otwarty w 2002 roku, był konstruowany z myślą o takiej właśnie liczbie aut. Jednak świetne wyniki sprzedaży nowego modelu, sprawiły, że koniecznym stało się podniesienie wydatności linii montażowej do 40.000 sztuk rocznie. Jak powiedzieli przedstawiciele Porsche podczas ceremonii w Lipsku, nie ma sygnałów spadku zainteresowania terenówką.

Gro, bo aż 40% produkcji Porsche Cayenne są to modele eksportowane do USA. Poza tym, kluczowym dla producenta ze Stuttgartu rynkiem, także w bardziej egzotycznych rejonach globu SUV radzi sobie świetnie. Ponad stuprocentowe wzrosty zanotowała sprzedaż w Chinach, Rosji Ameryce Łacińskiej, w Południowo-wschodniej Azji i na Bliskim Wchodzie.


Więcej o Porsche Cayenne:

Cayenne de Rinspeed

Porsche z napędem hybrydowym Toyoty

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.