100.000 Cayenne

Lipska fabryka niemieckiego giganta do spraw wozów sportowych szczyci się nowym osiągnięciem. Stutysięczny SUV opuścił linię montażową.

100.000 Cayenne

Samochodem, który stał się historycznym modelem jest wykończone w kolorze szampański metalik Cayenne Turbo. Auto trafi niedaleko, bo do niemieckiego klienta firmy. Sukces Cayenne jest także sukcesem producenta, który pierwotnie planował, że fabryka będzie produkować jedynie 25.000 aut rocznie - teraz działa na wzmożonych obrotach.

Zakład, otwarty w 2002 roku, był konstruowany z myślą o takiej właśnie liczbie aut. Jednak świetne wyniki sprzedaży nowego modelu, sprawiły, że koniecznym stało się podniesienie wydatności linii montażowej do 40.000 sztuk rocznie. Jak powiedzieli przedstawiciele Porsche podczas ceremonii w Lipsku, nie ma sygnałów spadku zainteresowania terenówką.

Gro, bo aż 40% produkcji Porsche Cayenne są to modele eksportowane do USA. Poza tym, kluczowym dla producenta ze Stuttgartu rynkiem, także w bardziej egzotycznych rejonach globu SUV radzi sobie świetnie. Ponad stuprocentowe wzrosty zanotowała sprzedaż w Chinach, Rosji Ameryce Łacińskiej, w Południowo-wschodniej Azji i na Bliskim Wchodzie.


Więcej o Porsche Cayenne:

Cayenne de Rinspeed

Porsche z napędem hybrydowym Toyoty

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Szef Volkswagen AG zapowiedział, że już w niedalekiej przyszłości każdy samochód produkowany przez niemiecki koncern będzie występował także w elektrycznej wersji.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic