mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 1.200KM w Genewie

1.200KM w Genewie

Hennessey Performance Engineering ogłosiło, ze model Venom GT Concept, którego moc to 1.200 koni mechanicznych zostanie zaprezentowany podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

1.200KM w Genewie

Wiadomo już, że bestia o nazwie Venom GT Concept będzie dysponować mocą 1.200 koni mechanicznych. Wezmą się one z jednostki V8, której pojemność i konstrukcja nie są jeszcze do końca znane.

Jak zapewniają twórcy, Venom GT będzie przyspieszał do setki w 2,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniesie 440km/h. Jeśli dane będą rzeczywiste to samochód z łatwością powinien pokonać Bugatti Veyron. Aby uzyskać takie osiągi firma Hennessey ściśle trzymała się zasad tworzenia idealnego, lekkiego, supersamochodu. Co ciekawe, auto ma ważyć nieco ponad tonę. Oznacza to, że będzie ono dużo lżejsze od swojego największego konkurenta.

Przy takiej małej masie aerodynamika odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki specjalnemu ospojlerowaniu o nazwie VenomAero samochód będzie się trzymać drogi jak przyklejony. W zatrzymaniu pomogą potężny, wyczynowy układ hamulcowy z ceramiki i karbonu.

Cena samochodu i dalsze detale zostaną ujawnione na przełomie następnych miesięcy.


Podobne wiadomości:

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą...

Aktualności 2017-10-26

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?