mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 1.200KM w Genewie

1.200KM w Genewie

Hennessey Performance Engineering ogłosiło, ze model Venom GT Concept, którego moc to 1.200 koni mechanicznych zostanie zaprezentowany podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

1.200KM w Genewie

Wiadomo już, że bestia o nazwie Venom GT Concept będzie dysponować mocą 1.200 koni mechanicznych. Wezmą się one z jednostki V8, której pojemność i konstrukcja nie są jeszcze do końca znane.

Jak zapewniają twórcy, Venom GT będzie przyspieszał do setki w 2,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniesie 440km/h. Jeśli dane będą rzeczywiste to samochód z łatwością powinien pokonać Bugatti Veyron. Aby uzyskać takie osiągi firma Hennessey ściśle trzymała się zasad tworzenia idealnego, lekkiego, supersamochodu. Co ciekawe, auto ma ważyć nieco ponad tonę. Oznacza to, że będzie ono dużo lżejsze od swojego największego konkurenta.

Przy takiej małej masie aerodynamika odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki specjalnemu ospojlerowaniu o nazwie VenomAero samochód będzie się trzymać drogi jak przyklejony. W zatrzymaniu pomogą potężny, wyczynowy układ hamulcowy z ceramiki i karbonu.

Cena samochodu i dalsze detale zostaną ujawnione na przełomie następnych miesięcy.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2017. W tym roku główna nagroda trafia do Jaguara F-Pace, pierwszego SUV-a brytyjskiej marki.