mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 1.350 koni w Bugatti

1.350 koni w Bugatti

Marka Bugatti od zawsze była producentem wyjątkowych samochodów, które mogły się chwalić ponadczasowymi osiągami. Nawet jeśli firma w przeciągu swojej działalności miała bardzo długie okresy stagnacji. W tym roku przypada jubileusz stu lat istnienia firmy i na tą okazję stworzono specjalne auto.

1.350 koni w Bugatti

Nie będzie to jednak kolejna wersja modelu Veyron. Według zapowiedzi Bugatti przygotowuje na targi w Genewie samochód o nazwie Centenaire. Co prawda powstanie on na bazie Veyrona, ale bardzo łatwo będzie można odróżnić oba samochody. Według zapowiedzi, za plecami kierowcy będzie bulgotać szesnastocylindrowy silnik o mocy 1.350 koni mechanicznych.

Już moc "standardowego" Veyrona jest przerażająca. 1001 koni mechanicznych to wielkość ciężka do wyobrażenia, a co dopiero jeśli mówimy o znacznie większych osiągach. Inżynierom udało się wydobyć z ośmiolitrowej jednostki W16 z poczwórnym doładowaniem 349 koni więcej. Dzięki temu samochód powinien rozpędzić się do 420km/h.

Jak dotąd żadne z tych informacji nie zostały potwierdzone. Można jednak oczekiwać, że grupa VW będzie chciała w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę tej ultra-luksusowej marki. Szczegóły poznamy już w przyszłym tygodniu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti Veyron Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Veyron

Podobne wiadomości:

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.