mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 2 nowe Quattroporte

2 nowe Quattroporte

Frankfurt coraz bliżej, coraz więcej więc zapowiedzi i odsłanianych kurtyn. W jednym rzędzie nowości chce znaleźć się również Maserati, które prezentuje nowe wersje GT.

2 nowe Quattroporte

Oferta Maserati Quattroporte, koronnego modelu sportowo-luksusowej marki należącej do włoskiego giganta motoryzacyjnego, zostanie podczas targów IAA we Frankfurcie poszerzona o dwie nowe wersje: Executive GT i Sport GT. Tym samym, po dwóch latach od debiutu rzadkiego samochodu na tych samych targach, firma chce dołączyć do grona premierowych nowości.

Executive GT to mieszanka sportu przez duże 'S' i elegancji przez duże 'E'. W środku zainstalowano drewniane ozdoby między innymi na kierownicy i stoliku dla pasażerów, a wyściółka dachu wykończona został alcantrą. Na zewnątrz dodano nowe kolory do palety, znany grill zastąpione specjalnym, chromowanym i gęsto siatkowanym, a pod błotnikami znalazły się 19-calowe, 9-ramienne polerowane felgi kół.

Sport GT ma 20-calowe koła o nowym wzorze, sportową kierownicę, dźwignię hamulca ręcznego i lewarek zmiany biegów oraz wykończenie wnętrza w aluminium. W obu wersjach auta zastosowano specyficzny system Skyhook odpowiedzialny za elektroniczną regulację zawieszenia i stopnia amortyzacji. Nowy software odpowiada również za 35-procentowe skrócenie czasu przełączania biegów.

Szkoda, że samochody Maserati są niedostępne w Polsce. Są u nas klienci na Maybacha i Ferrari, tak więc znaleźli by się zainteresowani autami z charakterystycznym trójzębem na masce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando