mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 354 km/h - wyjątkowy Aston Martin

354 km/h - wyjątkowy Aston Martin

Inżynierowie Astona Martina pracują nad samochodem, który jeszcze przed swoją premierą wzbudził dużo emocji. Jest nie tylko najdroższym, ale też najszybszym modelem brytyjskiej marki.

354 km/h - wyjątkowy Aston Martin

Wygląda na to, że prace postęp prac konstrukcyjnych jest już na ostatnim etapie, a przed Astonem Martinem One-77 pozostała już tylko długa prosta. I właśnie na takim odcinku testowano prędkość maksymalną samochodu. Kierowca testowy rozpędził One-77 do 354,88km/h. Jest to zatem najszybszy model w historii tej marki.

Aston Martin One-77 wykorzystuje technologię monokoku, w którym ukryto silnik. Samo nadwozie zostało zbudowane z bardzo lekkich kompozytów. Pod maską pracuje jednostka C12 o pojemności 7,3 litra. Szacowana moc maksymalna będzie wynosić około 700 koni mechanicznych, a sprint do setki potrwa zaledwie 3,5 sekundy.

Auto nie trafiło jeszcze do salonów, ale zainteresowani powinni już teraz kontaktować się z dilerami bowiem powstanie tylko 77 egzemplarzy tego samochodu, które w przeliczeniu kosztuje około czterech milionów złotych. Jak donosi źródło, kolejka już się ustawia.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Aston Martin One-77

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.