mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 45 lat tunera Mercedesa

45 lat tunera Mercedesa

AMG świętuje swoje 45 urodziny i przedstawia plany na przyszłość. Jednego można być pewnym, gdyby nie AMG, to świat nie ujrzałby wielu wspaniałych modeli.

45 lat tunera Mercedesa
Firma AMG została założona przez Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera w 1967 roku. Obecnie w Affalterbach pracuje 1000 osób, a 100% udziałów w firmie jest kontrolowanych przez Daimlera. Jak do tej pory AMG opracowało samodzielnie jeden samochód - Mercedesa SLS AMG.

AMG to nie tylko auta drogowe, to początki na torze wyścigowym. Na swoim koncie firma ma sukcesy w jednej z najważniejszych serii wyścigowych na świecie - w DTMie. Ludzie z Affalterbach współtworzą również sukcesy zespołów FIA GT1 oraz Formuły Jeden.  Pierwszym autem opracowanym przez AMG była wyścigówka zbudowane na bazie Mercedesa 300SEL 6.3. Auto zadebiutowało w 24-godzinnym wyścigu na torze w Spa w 1971 roku. Pod maską tego modelu pracował silnik, o pojemności 6.8 litra i mocy 420 KM. Maksymalny moment obrotowy jaki dostarczała ta jednostka wynosił 620 Nm. To był potwór, który zapowiadał pojawienie się nowego gracza na rynku aut sportowych, z którym trzeba będzie się liczyć.

Obecnie oferta samochodów AMG przedstawia 22 modele, a juz w pierwszym kwartale 2013 roku firma zaprezentuje Klasę A w wersji AMG. A 45 AMG będzie wyposażona w dwulitrowy silnik, który będzie dostarczał maksymalny moment obrotowy powyżej 400 Nm. Auto będzie oferowane ze stałym napędem na obie osie.

Najbliższe lata to wdrażanie planu rozwoju "AMG Performance 50", który sprawi, że gama modelowa rozszerzy się z 22 aut do 30. W przeciągu kilku lat poszerzona zostanie oferta samochodów z oznaczeniem S oraz CL. Nowe modele to nie wszystko, gdyż firma planuje wejść z oficjalną sprzedażą na nowe rynki i planuje otworzyć kolejne centra AMG Perfomance. Inżynierowie AMG w ramach nowego planu pracują również nad redukcją zużycia paliwa w swoich modelach tak by na 50-lecie firmy emisja CO2 w modelach AMG wynosiła ok. 200 g/km.

Jeśli w sporcie chce się osiągać sukcesy cały czas trzeba trenować i szukać nowych metod treningu, tak być szybszym, silniejszym i zdobywać najważniejsze laury. W motoryzacji jest tak samo, zwłaszcza w tej gałęzi odpowiedzialnej za auta ekskluzywne. AMG nie chcąc zostawać z tyłu pracuje cały czas nad nowymi technologiami oraz udoskonala to co już zostało opracowane, tak jak np. AMG Lightweight Performance, które czuwa nad projektowaniem aut ograniczając przy tym masę pojazdów. Ciekawostką jest fakt, że w przyszłości topowe modele Mercedesa będą otrzymywać jednostki napędowe V12, które będą produkowane przez Mercedes-AMG w myśl zasady "jeden człowiek, jeden silnik".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes AMG

Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Mercedes SLS AMG GT - jeszcze bardziej...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?