507KM w C63 AMG

Już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zostanie zaprezentowana specjalna edycja Mercedesa C63 AMG. Oznaczony jako "507 Edition" będzie dysponował większą mocą i ulepszonym wyglądem.

507KM w C63 AMG
Jak łatwo się domyślić "507 Edition" oznacza liczbę koni mechanicznych pod maską. Jednostka V8 o pojemności 6,3 dysponuje zastrzykiem mocy o wartości 50KM większym w stosunku do zwykłej wersji. Maksymalny moment obrotowy wzrósł "tylko" o 10Nm, czyli w efekcie kierowca ma do dyspozycji 610Nm. Silnik został wzmocniony m.in. nowymi tłokami, korbowodami oraz lekkim wałem korbowym pochodzącymi z modelu SLS AMG. Listę modyfikacji zamyka nowy system sterowania oraz kolektor dolotowy w kolorze grafitowym - będący wizytówką wzmocnionej jednostki.

Rozpędzenie się do setki Mercedesowi C63 AMG 507 Edition (w wersji sedan oraz coupe) zajmuje 4,2 sekundy. Wersja kombi będzie o 0,1 sekundy wolniejsza. To o 0,2 s mniej od standardowych wersji o mocy 457 KM i o 0,1 s mniej od wariantów z pakietem AMG Performance, podkręconych do 487 KM. Prędkość maksymalna tej wersji wyniesie 280km/h. Większe osiągi wymagały zastosowania ulepszonego układu hamulcowego. Pod 19-calowymi kołami schowały sie większe tarcze z zaciskami.

Wygląd nie zmienił się zbyt mocno. Przednie lampy zostały przydymione, światła do jazdy dziennej LED mają inny kształt. Podobnie grill, a aluminiowa maska ma dodatkowe wloty powietrza, znane już z C63 AMG Coupé Black Series. Cena specjalnej wersji nie została jeszcze ujawniona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.