mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 50 lecie ikony motoryzacji

50 lecie ikony motoryzacji

Jaguar E-Type, jeden z najbardziej pożądanych samochodów tamtych i obecnych czasów, obchodzi właśnie swoje 50 urodziny.

50 lecie ikony motoryzacji
Jaguar ma zamiar świętować 50 lecie modelu przez cały 2011 rok. Cały szereg imprez rozpocznie się na targach genewskich w marcu, gdzie Jaguar będzie miał specjalne stoisko. Następnymi okazjami, aby zaznaczyć specjalny rok dla firmy, będą Goodwood's Revival, Goodwood Festival of Speed, Pebble Beach Concours d'Elegance, Nurburgring Old Timer Grand Prix oraz wiele różnych wydarzeń w wielu krajach świata.

Kiedy Jaguar wprowadził na rynek E-Type w 1961 roku, świat zamarł. Było to tak niesamowicie piękne auto, a jego stylistyka odznaczała się prostotą linii oraz idealnym balansem proporcji. Auto było i jest nadal tak zachwycające, że znalazło swoje miejsce w New York's Museum of Modern Art.

- Pół wieku postępu technicznego nie oznacza, że ważność E-Type'a przeminęła, że coś straciła - mówi Mike O'Driscoll, dyrektor zarządzający Jaguar Cars oraz szef Jaguar Heritage. - Ten samochód był sensacją kiedy wszedł na rynek oraz do dzisiaj pozostaje symbolem całej marki. E-Type jest po prostu jednym z najlepszych i najbardziej ekscytujących samochodów kiedykolwiek stworzonych oraz reprezentuje spuściznę, jaką zostawił po sobie założyciel Jaguara - Sir William Lyons.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar urodziny Wielka Brytania rocznica E-Type

Podobne wiadomości:

Samochód ma 125 lat

auto motor i sport 0000-00-00

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.