mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 550 koni w Gallardo

550 koni w Gallardo

Lamborghini Gallardo porusza się po drogach już od 2003 roku. Od tamtego czasu nie odbyła się żadna modyfikacja zarówno pod względem wyglądu jak i dynamiki. Pomimo tego samochód nadal wydaje się być ponadczasowy.

550 koni w Gallardo

Jak do tej pory macierzysty koncern Audi zajmował się raczej montowaniem silnika z Lamborghini do swoich samochodów. Teraz przyszedł czas żeby zająć się Lamborghini. Jakiś czas temu zaprezentowano specjalną edycję Superleggera, która dysponowała mocą 522 koni mechanicznych i była lżejsza od standardowego modelu. Jednak było to auto z limitowanej produkcji.

Podczas tegorocznych targów w Genewie, włoska firma zaprezentuje samochód opatrzony nazwą LP550, który będzie wyposażony w jednostkę FSI o pojemności 5,2 litra w układzie V10. Zgodnie z kryptonimem samochód będzie dysponował mocą 550 koni mechanicznych. Więcej detali poznamy jednak już za parę tygodni.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~Malfeusz 2008-03-04

Nazwa tego Lambo to LP560-4

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport