Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 550 koni w Gallardo

550 koni w Gallardo

Lamborghini Gallardo porusza się po drogach już od 2003 roku. Od tamtego czasu nie odbyła się żadna modyfikacja zarówno pod względem wyglądu jak i dynamiki. Pomimo tego samochód nadal wydaje się być ponadczasowy.

550 koni w Gallardo

Jak do tej pory macierzysty koncern Audi zajmował się raczej montowaniem silnika z Lamborghini do swoich samochodów. Teraz przyszedł czas żeby zająć się Lamborghini. Jakiś czas temu zaprezentowano specjalną edycję Superleggera, która dysponowała mocą 522 koni mechanicznych i była lżejsza od standardowego modelu. Jednak było to auto z limitowanej produkcji.

Podczas tegorocznych targów w Genewie, włoska firma zaprezentuje samochód opatrzony nazwą LP550, który będzie wyposażony w jednostkę FSI o pojemności 5,2 litra w układzie V10. Zgodnie z kryptonimem samochód będzie dysponował mocą 550 koni mechanicznych. Więcej detali poznamy jednak już za parę tygodni.


Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Premiery 2016-08-04

Komentuj:

~Malfeusz 2008-03-04

Nazwa tego Lambo to LP560-4

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj