mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 560-konny Spyder

560-konny Spyder

Dla Włochów słowo "cabriolet" brzmi zbyt francusko i jest zbyt często używane przez Niemców. Mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego "Roadster" z kolei kojarzy się z tosterem. Dlatego samochody marki Lamborghini mają przydomek "Spyder" , choć nie potrafią wspinać się po ścianach.

560-konny Spyder

Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia Lamborghini Gallardo LP 560-4 Spyder, czyli mocne Gallardo w wersji topless. Pod pokrywą nadwozia ukryto potężny motor V10 o pojemności 5,2 litra. Dostarcza on z pewnością wiele niezapomnianych wrażeń, ale także 560 koni mechanicznych mocy oraz moment obrotowy rzędu 540 Nm. Silnik jest zatem mocniejszy o 40 koni w porównaniu z poprzednią wersją. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła.

Według danych producenta mechanizm składania dachu otwiera go lub zamyka w przeciągu 20 sekund. W nowym modelu zamontowano nową wersję skrzyni E-Gear, która w trybie sportowym zmienia biegi 40 procent szybciej. Lamborghini zapewnia, że Spyder jest w stanie jechać z prędkością 324km/h zarówno przy otwartym jak i zamkniętym dachu. Cena samochodu nie jest jeszcze znana.

 


Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

~wloskiogien 2008-11-27

No Lambo to Lambo, czas złapać byka za rogi a nie podziwiać jakies japońskie tamagochi typu gt-r

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.