Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 560-konny Spyder

560-konny Spyder

Dla Włochów słowo "cabriolet" brzmi zbyt francusko i jest zbyt często używane przez Niemców. Mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego "Roadster" z kolei kojarzy się z tosterem. Dlatego samochody marki Lamborghini mają przydomek "Spyder" , choć nie potrafią wspinać się po ścianach.

560-konny Spyder

Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia Lamborghini Gallardo LP 560-4 Spyder, czyli mocne Gallardo w wersji topless. Pod pokrywą nadwozia ukryto potężny motor V10 o pojemności 5,2 litra. Dostarcza on z pewnością wiele niezapomnianych wrażeń, ale także 560 koni mechanicznych mocy oraz moment obrotowy rzędu 540 Nm. Silnik jest zatem mocniejszy o 40 koni w porównaniu z poprzednią wersją. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła.

Według danych producenta mechanizm składania dachu otwiera go lub zamyka w przeciągu 20 sekund. W nowym modelu zamontowano nową wersję skrzyni E-Gear, która w trybie sportowym zmienia biegi 40 procent szybciej. Lamborghini zapewnia, że Spyder jest w stanie jechać z prędkością 324km/h zarówno przy otwartym jak i zamkniętym dachu. Cena samochodu nie jest jeszcze znana.

 


Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Premiery 2016-08-04

Komentuj:

~wloskiogien 2008-11-27

No Lambo to Lambo, czas złapać byka za rogi a nie podziwiać jakies japońskie tamagochi typu gt-r

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
W 2001 roku na rynku zadebiutowała pierwsza współczesna Skoda Superb. W ciągu 15 lat na rynku pojawiły się trzy generacje tego modelu, którego protoplasta pojawił się kilka lat przed wybuchem II wojny światowej.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj