mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 600 KM na rocznicę

600 KM na rocznicę

Dokładnie 20 lat temu, na ulice Stanów Zjednoczonych wyjechał samochód Consulier GTP. Firma Mosler, która go zaprojektowała była pierwszym producentem samochodu wykonanego w pełni z kompozytowych materiałów, dopuszczonego do ruchu ulicznego.

600 KM na rocznicę

Teraz, po dwudziestu latach, aby upamiętnić to wydarzenie inżynierowie firmy Mosler zbudowali pojazd który nie tylko będzie przypominał rocznicę, ale także będzie się wyróżniał niebanalnymi osiągami. Auto powstało na bazie modelu MT900 R. Konstruktorzy odchudzili ją nieco i popracowali nad mocą, dodając przy jego nazwie XX, oznaczające rocznicę.

Dzięki nadwoziu wykonanego z włókna węglowego i kevlaru samochód waży jedynie 1.102 kg wraz ze wszystkimi dodatkami jak klimatyzacja, system audio czy nawet płyny w układach. Do hamowania tej piekielnej maszyny wykorzystywane są ceramiczne tarcze hamulcowe.

Pod lekką karoserią umieszczono silnik pochodzący z Corvette o pojemności siedmiu litrów. Współpracująca z nim sześciobiegowa skrzynia Getrag przenosi na koła moc 600 koni mechanicznych. Auto rozpędzi się do "setki" w ciągu 3,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 340 km/h.

Tematy w artykule: Mosler MT900S

Podobne wiadomości:

Najbardziej seksowny supersamochód

Najbardziej seksowny supersamochód

Samochody luksusowe 2011-06-10

600-konny Mosler w Europie

600-konny Mosler w Europie

Samochody luksusowe 2009-04-23

Długo oczekiwany trafi w końcu na rynek. Mosler MT900 GTR XX, który powstał specjalnie na dwudziestą rocznicę istnienia firmy, przechodzi właśnie wszystkie testy związane z procesem homologacji w Europie. 600-konny potwór trafi do pierwszych klientów jeszcze w tym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Już od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego węzła Rudno na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Rozbudowa umożliwia teraz wjazd na autostradę w obu kierunkach, a także zapewnia bezpośredni zjazd z drogi szybkiego ruchu do gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice.