Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 600-konna "żmija"

600-konna "żmija"

Według informacji dostarczonych przez koncern Chrysler właśnie ruszyła produkcja modelu Dodge Viper SRT-10. Ta niecodzienna wersja samochodu dysponuje monstrualną mocą 600 koni mechanicznych i rozpędza się do setki poniżej czterech sekund.

600-konna

Z potężnej jednostki V10 zbudowanej w całości z aluminium, której pojemność wynosiła 8,4 litra amerykański producent wydobył aż 600 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy o wartości prawie 760 Nm.

Na co dzień przy montażu tego samochodu pracuje prawie 50 robotników, którym 21 godzin zajmuje budowanie jednego egzemplarza nietypowego Vipera. W tym samym czasie przy montażu silnika pracuje aż dziewięciu specjalistów, którzy ręcznie składają ten potężny motor. "Ręczny proces budowania tych samochodów dał nam swobodę w tworzeniu zainspirowanych wyścigami osiągów bez oglądania się na masową produkcję" - powiedział zarządca fabryki Melissa Holobach. "Nasi pracownicy są mocno zaangażowani do tego by produkować najlepsze samochody z przyłożeniem dużej uwagi  do detali." - dodała.

Dodge Viper SRT-10 imponuje nie tylko na papierze. Z przodu zamontowano w nim osiemnastocalowe opony, natomiast w celu polepszenia trakcji z tyłu znalazły się "dziewiętnastki". Według producenta rozwinięcie prędkości od zera do 160 km/h i zatrzymania się zajmie mu około 12 sekund. Dzięki technologii opracowanej przy współpracy McLarena, samochód rozpędzi się do "setki" w czasie poniżej 4 sekund.

Na rynku amerykańskim samochód pojawi się w dwóch wersjach: roadster oraz coupe. Jego cena za oceanem będzie oscylować wokół 240 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

~jaca 2007-12-21

Taki wuzek to już cos 600 koni pod maską....... potwor:-)

~robin 2007-11-01

Bugatti - czytaj ze zrozumieniem - w 12 sekund start do 160 i całkowity stop ...

~popula 2007-10-26

Tylko kto i gdzie będzie tym jeździł? Na pewno, nie po "polskich autostradach".

~bugatti 2007-10-26

Weineck i ASC Areo Ultimate górą i który z samochódow był by w stanie mieć 2000Nm momentu obrotowego? żaden nawet ten marniuśki Vaiper ze swoimi 2000koniami mocy tylko Weineck ten model bierze mam na myśli Vaipera w 12 s 160km/h a Weineck bierze w 10 s 300km/h

~jlb ma racje 2007-10-25

Racja! VIPER po dodaniu kompressora bez problemu osiąga 1200-1400 KM.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj