mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 600-konne Gran Turismo

600-konne Gran Turismo

Trzeba przyznać, że Maserati po tuningu to nieczęsty widok na drogach. Niemiecka firma Novitec, specjalizująca się w ulepszaniu włoskich samochodów, postanowiła to wykorzystać.

600-konne Gran Turismo

Do tej pory mogliśmy podziwiać projekty Noviteca w postaci przerobionych Ferrari, Alfa Romeo, Lancii czy Fiatów. W 2007 roku po raz pierwszy firma postanowiła zmodyfikować Maserati Quattroporte. Jednak ten rok należy do doładowanego modelu GranTurismo S.

Kompresor plus przeprogramowany komputer sterujący silnikiem oraz nowy układ wydechowy pozwoliły wykrzesać z 4,7 litrowej jednostki V8 moc 600 koni mechanicznych. To aż 160 koni więcej niż przypada w wersji, która wychodzi z fabryki. Oczywiście z tej okazji nie obyło się bez zmian w obrębie zawieszenia. Auto jest osadzone na potężnych 20-calowych kołach przednich oraz 21-calowych z tyłu.

Z zewnątrz samochód przeszedł kosmetyczny lifting. Pojawiły się dodatkowe spojlery, nakładki na progi i zderzaki. Cena Maserati GranTurismo S po tuningu od Noviteca nie jest jeszcze znana.


Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.