mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 60 lat sportowych Porsche w jednym miejscu

60 lat sportowych Porsche w jednym miejscu

Porsche to nie tylko model 911. W ciągu minionych 60 lat Porsche stworzyło wiele ekskluzywnych samochodów sportowych, z których sporą część będzie można podziwiać podczas wystawy zatytułowanej "60 lat supersportowych samochodów". Wystawa w Muzeum Porsche potrwa do 17 marca przyszłego roku.

60 lat sportowych Porsche w jednym miejscu
Ekskluzywność tej wystawy polega między innymi na tym, że niektóre z prezentowanych na niej modeli nie miały w ogóle swojej premiery i nie były nigdy oficjalnie prezentowane publiczności.

Przykładem jest pierwszy model 550 Spyder kupiony przez osobę prywatną. W styczniu 1955 r. modelem tym ścigał się Kurt Ahrens. Obecnie jednostka napędowa zastosowana w 550 Spyder cieszy się taką sławą, jak sam model i jest znana jako "silnik Fuhrmanna". Czterocylindrowy płaski silnik z czterema wałkami rozrządu OHC uznawany jest za jeden z najlepszych silników Porsche wszechczasów.

Muzeum zaprezentuje również legendarny model 904 Carrera GTS. Prawdziwie wszechstronna maszyna, która doskonale dawała sobie radę na wszystkich torach wyścigowych, dzięki czemu odniosła ponad 300 zwycięstw od czasu swojej prezentacji w 1963 r. do połowy lat 70 XX wieku.

Na odwiedzających czeka również wyjątkowy egzemplarz: jedyne na świecie Porsche 911 Turbo RS. Ten model to jedyne 911 Turbo, które posiada lekką konstrukcję stosowaną w modelach Carrera RS, ze specjalną modyfikacją wprowadzoną na życzenie Herberta von Karajana. Porsche 911 Turbo RS zapisało się na kartach muzycznej historii, kiedy pojawiło się na okładce płyty von Krajana pt. "Famous Overtures". Album został nagrany z udziałem orkiestry Filharmoników Berlińskich.

Kolejnym potężnym modelem, który będzie można podziwiać podczas wystawy jest słynne Porsche 959 S, które zdecydowanie wyprzedziło swoje czasy i podniosło technologiczną poprzeczkę. Ten model powstał na bazie prototypu zaprezentowanego podczas salonu samochodowego IAA w 1983 r. Prototyp wyznaczał nowe granice dla przyszłych pokoleń samochodów sportowych. Ogrom innowacji i nowoczesnych technologii zastosowanych w tym modelu sprawił, że 959 stał się oficjalnym kamieniem milowym całej wystawy.

Prezentowane na wystawie Porsche 911 GT1 jest kolejnym przykładem na to, że każde Porsche zdecydowanie jest samochodem

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.