Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport

700 konne 599?

W przyszłym roku Ferrari ma wprowadzić do swojej oferty następcę dzisiejszego 599 GTB, który prawdopodobnie będzie najmocniejszym drogowym samochodem Ferrari w historii.

700 konne 599?
- Jeśli weźmecie pod uwagę co dzieli F430 od 458 Italia i 612 Scaglietti od FF, będziecie mieli pojęcie jak to będzie z następcą 599 - powiedział pracownik firmy, związany z projektem. - Nie interesuje nas mały kroczek naprzód.

Inne źródło podało, że byłoby niesamowicie zaskakujące, gdyby auto nie miało przynajmniej 700 koni mechanicznych. Borąc pod uwagę fakt, że silnik FF ma moc 660 koni, czyli o 122 więcej niż 612, a dzisiejsze 599 GTB dysponuje mocą 620 koni mechanicznych, liczba powyżej 700 jest bez problemu osiągalna.

Nowe 599 będzie napędzane najnowszą generacją 6,3 litrowego V12 z wtryskiem bezpośrednim, które znajduje się także pod maską FF. Dodatkowo, aby podnieść osiągi, Ferrari znacznie zredukuje masę auta w porównania do jego poprzednika. Dla przykładu podajmy, że takie działanie producent podjął już przy FF, które mimo napędu na wszystkie koła waży nimal tyle samo co 612 Scaglietti. Takie liczby można osiągnąć dzięki zastosowaniu aluminiowych, a nie karbonowych elementów. Te drugie w konstrukcjach stosują Lamborghini i McLaren. Ferrari natomiast uważa, że karbon nie za bardzo nadaje się przy takich ilościach produkcyjnych, jakie są zamierzone przy nastepcy obecnego 599 GTB.

Firma utrzymuje także, że pozostanie przy klasycznym napędzie na tylne koła, bo 4x4 bardziej pasuje do samochodów GT, takich jak FF.

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych naszym zdaniem modeli, które są oferowane z fabryczną instalacją LPG lub CNG. Samochody z instalacją gazonową wciąż stanowią dużą alternatywne dla aut zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Zaś auto z CNG to ciekawostka, ale warta uwagi.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj