mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 700-konny Koenigsegg

700-konny Koenigsegg

Szwedzki producent supersamochodów Koenigsegg rozwija się w dobre. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentuje kolejny model. Tym razem będzie to bardziej funkcjonalna, (czterodrzwiowa) wersja.

700-konny Koenigsegg

Konstruktorzy przez ostatnie dwa lata zajmowali się rozwojem nowego modelu. Dzięki niemu firma chce zdobyć uznanie w innych krajach, poza Środkowym Wschodem, gdzie jest już dobrze znana.

Auto zostanie wyposażone w nową jednostkę. Zatem nie będzie to motor znany z modelu CCX. Sportowa maszyna będzie napędzana silnikiem V8, który pozwoli rozwinąć "skrzydła" do 700 koni mechanicznych. Dzięki nadwoziu z włókna węglowego auto będzie w stanie rozpędzić się do 350km/h.

Według władz firmy, której siedziba znajduje się w Dubaju, wersja czterodrzwiowa będzie nieco tańsza od modelu CCX. Roczna produkcja wyniesie około 80 egzemplarzy, a połowa z nich ma trafić do Stanów Zjednoczonych.


Podobne wiadomości:

Koenigsegg i tańsze samochody

Koenigsegg i tańsze samochody

Samochody luksusowe 2015-07-17

Królowie Nurburgringu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?