mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 720-konny dziwoląg

720-konny dziwoląg

Jest w każdym calu wyjątkowy. Wygląda jak połączenie owada, bolidu Formuły 1 oraz rekina młota, pochodzi z Katalonii i ma 720 koni pod maską. Oto Tramontana R-Edition, nowy supersamochód.

720-konny dziwoląg

Prezentowany samochód to specjalne wydanie R-Edition, który jest lżejszy od swego protoplasty o jakieś 90 kilogramów. Samochód waży niewiele więcej ponad tonę, lecz pod jego pokrywą mruczy montowany centralnie, podwójnie doładowany silnik V12 produkcji Mercedesa. Jednostka o pojemności 5,5 litra w normalnym trybie pracy dysponuje mocą 550 koni mechanicznych oraz 890Nm momentu obrotowego.

Wystarczy jednak wcisnąć jeden niepozorny przycisk, a ten dziwoląg zmienia się w demona szybkości. Moc maksymalna skacze do 720 koni, a moment obrotowy wzrasta do potężnych 1.100Nm. Jak można się domyślić, sprint do setki trwa tutaj bardzo krótką chwilę, a konkretnie 3,6 sekundy. 10,15 sekundy wystarczy by na liczniku pojawiła się druga setka. Kilkanaście sekund później licznik zatrzymuje się na 325km/h.

Pomimo tego, że samochód dziwnie wygląda, to jest on całkiem "cywilizowany". Posiada demontowany dach, światła LED i ksenonowe, a nawet przeciwmgielne. Z tyłu samochodu zamontowano wielki dyfuzor i spojler, który dociska lekką tylną oś.

W środku zrezygnowano z tradycyjnych zegarów, zamiast tego umieszczono dwa ekrany LCD, które można dowolnie skonfigurować. Pomimo ilości miejsca, która pozwala siedzieć niezbyt wygodnie pasażerom w konfiguracji 1+1, w zasięgu ręki znajduje się zestaw audio i klimatyzacja.


Podobne wiadomości:

O połowę mniejszy, dwa razy mocniejszy

O połowę mniejszy, dwa razy mocniejszy

Technika 2008-07-18

Technologiczna wojna w przemyśle motoryzacyjnym trwa w dobre. Producenci chwytają się najróżniejszych sposobów, w jaki sposób zbudować samochód, tak by był mocny i przy okazji ekologiczny. Sposobem na to ma być jednostka o enigmatycznej nazwie MCE-5. Jej pojemność to 1,5 litra, natomiast osiągi odpowiadają jednostce co najmniej dwa razy większej.

Koniec czerwca z Rio

Koniec czerwca z Rio

Premiery 2005-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.