mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 750 koni i mobilne biuro

750 koni i mobilne biuro

Firma Brabus znana jest już z tego, że potrafi wydobyć co do ostatnich kropli potencjał drzemiący w silnikach Mercedesa. Tym razem kolejna odsłona możliwości inżynierów to model SV12R bazujący na Mercedesie Klasy S 600.

750 koni i mobilne biuro

Niedawno Mercedes zaprezentował odświeżoną Klasę S i zaraz po tym jak trafiła ona do salonów firma Brabus rozpracowywała jednostkę napędową tego samochodu. Silnik V12 został doposażony o podwójne doładowanie. Zwiększono pojemność skokową do 6,3 litra, wymieniono osprzęt silnika, przeprogramowano elektronikę i zamontowano nowy wydech. W takim oto telegraficznym skrócie można podsumować wiele godzin spędzonych przez inżynierów nad tym projektem.

Osiągi SV12R mówią jednak same za siebie. 750 koni mechanicznych mocy i 1.100Nm (elektronicznie limitowany) momentu obrotowego to wartości jakimi dysponuje elegancka limuzyna. Cztery sekundy do setki to czas o jaki można byłoby posądzać sportowe auto, a nie ważącą ponad dwie tony limuzynę. Po 11,9 sekundy na zegarach mamy drugą setkę, a licznik zatrzymuje się dopiero grubo ponad trzecią. 340km/h to jego prędkość maksymalna.

Na potrzeby osiągów zamontowano nowy układ hamulcowy z potężnymi, wentylowanymi tarczami. Karoseria została optycznie uwydatniona poprzez szereg nakładek i dodatków z bardzo lekkich kompozytów. Gdy właściciel samochodu znudzi się już jego osiągami i zatrudni szofera na pokładzie auta poczuje się jak w biurze. Na wyposażeniu znajduje się bowiem ultra-płaski laptop, drukarka oraz dostęp do internetu. Cena samochodu nie jest jeszcze znana, ale z pewnością nie zaskoczy ona wielu mobilnych biznesmenów.

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 405 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech