mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 777KM w maszynie Noviteca

777KM w maszynie Noviteca

Firma Novitec specjalizuje się w tuningowaniu samochodów z Maranello. Na podstawie doświadczeń uzyskanych przez wieloletnią współpracę z producentem włoskich supersamochodów inżynierowie postanowili tym razem opracować swój własny model.

777KM w maszynie Noviteca

Novitec TuLesto został stworzony aby uczcić dwudziestoletnią rocznicę powstania firmy. Na pierwszy rzut oka pojazd prezentuje się całkiem nieźle. W przeciwieństwie do modeli produkowanych na własną rękę przez firmy tuningowe nie przypomina kilku kawałków muskularnie wyglądających części sklejonych razem. Jednak patrząc na niego odnosi się nieodparte wrażenie, że mamy do czynienia ze stuningowanym Ferrari. Firma nie podaje jednak w ilu procentach auto jest na technologiach pochodzących z Maranello.

Wiadomo jednak, że za plecami kierowcy bulgotać będzie jednostka V8 o pojemności 4,4 litra, wspomagana przez dwie sprężarki mechaniczne. Dzięki temu maksymalna moc silnika wynosi 777 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy jest równie imponujący - 727Nm. Jednostka współpracuje z sześciostopniową, półautomatyczną skrzynią która przenosi moc na dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Całe nadwozie zostało zbudowane z włókna węglowego i aluminiowego. Dlatego całość waży jedynie 1.260kg maszyna rozpędza się do setki w 3,4 sekundy. 22,6 sekundy wystarcza by na prędkościomierzy pojawiło się 300km/h. Prędkość maksymalna jest nieznacznie większa, wynosi 350km/h. Zawieszenie samochodu zostało przygotowane do wyczynowej jazdy. W razie potrzeby jednym przyciskiem można je podwyższyć o 4 cm.

Wyjątkowy samochód stworzony na rocznicę powstania firmy zostanie zbudowany tylko w 11 egzemplarzach i kupić go będą mogli tylko "najlepsi" klienci firmy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Novitec Novitec Rosso TuLesto

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.