mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aluminiowo-karbonowy Veyron

Aluminiowo-karbonowy Veyron

Podczas tegorocznych targów we Frankfurcie Bugatti zaprezentowało wyjątkowy pojazd. Jest nim EB 16.4 Veyron Pur Sang, którego produkcja będzie ograniczona tylko do pięciu egzemplarzy. Nadwozie tego niesamowitego auta nie zostało pokryte żadnym lakierem, tylko występuje w "naturalnych" barwach aluminium i karbonu.

Aluminiowo-karbonowy Veyron

Tym modelem firma zamierza kontynuować tradycję tworzenia takich ikon jak w przeszłości T57 SC Atlantic oraz T41 Royale. Firma zamierza trzymać w symbiozie trzy elementy: sztukę, design oraz technologię. Na pomysł stworzenia nietypowego Veyrona wpadł jeden z inżynierów pracujących w fabryce w Molsheim. Podczas oglądania surowych elementów,  wpadł na pomysł, żeby stworzyć samochód, który będzie preznetował jak zaawansowana technika potrafi być piękna "nago".

Tak więc specjalna edycja EB 16.4 Veyron Pur Sang błyszczy w świetle reporterskich fleszy dwutonowym odcieniem aluminium oraz włókna węglowego. Achim Anscheidt, szef designu Bugatti twierdzi, że pomimo iż w samochodzie brakuje powłoki lakierniczej to w żaden sposób nie stracił on na swojej charyzmie. Co więcej, jego agresywne kształty są teraz dużo bardziej widoczne.

Nadwozie i cała konstrukcja wzmacniająca nadwozie jest wykonana z bardzo lekkich materiałów. Nie od dziś wiadomo, że Bugatti to sportowa marka z tradycjami dla której podczas konstruowania samochodu liczy się każdy kilogram. Poza tym, że lekka karbonowa konstrukcja wpływa pozytywnie na osiągi samochodu, to w dodatku jest ona bardzo bezpieczna, bowiem jest w stanie wytrzymywać bardzo duże przeciążenia. Całość waży 1.888 kg. Może nie jest to samochód wagi piórkowej, ale napędza go silnik którego moc maksymalna to ponad tysiąc koni mechanicznych. W efekcie daje to współczynnik 1,88 kg na 1KM silnika.

Czytaj także:

SSC szykuje rekordowe auto (2007-03-16)

Volkswagen nie odda super-marek (2007-02-13)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti Veyron Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Veyron

Podobne wiadomości:

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Komentuj:

~qwerty 2007-09-13

Auto waży 1888kg !!!!!!!!!!!!

~robin 2007-09-13

ale pierwszy akapit to jakiś taki delikatnie mówiąc niegramatyczny wyszedł ... "Atlantic czy T41 Royale. Firma trzymać w symbiozie" "które były montowane na fabryce, pomyślał o tym, żeby stworzyć samochód będzie pokazywał"

~tom 2007-09-13

Z wartości wspólczynnika wynika, że auto waży 1,888 tony...straszny klamot...ale jaki piękny:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.