mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Amerykańsko-włoskie Corvette

Amerykańsko-włoskie Corvette

Firma SV Motor Company wydała właśnie na świat swój najnowszy projekt o nazwie SV 9 Competizione. Jest to sportowe auto zbudowane na podzespołach amerykańskiej Corvette we włoskim opakowaniu.

Amerykańsko-włoskie Corvette

Model Competizione powstał na bazie Corvette C6. Producent na wstępie założył, że nie będzie to samochód dla każdego zatem powstanie tylko tysiąc egzemplarzy. Pod maską znajdzie się jednostka V8 pochodząca od dawcy podwozia. Sześciolitrowy silnik o mocy 400 koni mechanicznych pozwoli rozpędzić maszynę w cztery sekundy do setki.

Stylistyka samochodu SV 9 Competizione leży gdzieś pomiędzy amerykańskimi muscle carami, a włoskimi supersamochodami. Nadwozie zaprojektowane na Starym Kontynencie będzie w całości wykonane z włókna węglowego. Całość ma ważyć nie więcej jak 1.400 kilogramów. Wewnątrz projektanci zaserwowali mieszankę skóry i karbonu. Nie zabrakło takich dodatków jak klimatyzacja czy system nawigacji. Klienci będą mogli wybierać między różnymi wersjami zegarów i wyświetlaczy na desce rozdzielczej. Kolorów nadwozia będzie aż 25. Producent samochodu ma cichą nadzieję, że wszystkie z tysiąca egzemplarzy będą zupełnie unikatowe.

Nieoficjalna cena samochodu oscyluje wokół 350 tysięcy złotych. Auto trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Oficjalne odsłonięcie nastąpi podczas show Concorso Italiano w przyszłym tygodniu.

 

 


Podobne wiadomości:

Corvette Z700 – pragniene mocy

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.