mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Arash AF-10 w detalach

Arash AF-10 w detalach

Już od pięciu lat w małym biurze umiejscowionym w Cambridge inżynierowie i projektanci z firmy Arash pracują nad ostateczną wersją modelu Arash AF-10.

Arash AF-10 w detalach
Wizja twórców została zsyntezowana do projektu komputerowego 3D, a następnie pokazana światu. To co niewidoczne dla oka, czyli układ napędowy pozostaje jeszcze w sferze wyobrażeń.

Auto ma być napędzane silnikiem V8 LS7, produkcji General Motors. Jednostka będzie generować 550 koni mechanicznych mocy oraz potężny moment obrotowy. Za przenoszenie napędu na tylną oś będzie odpowiedzialna skrzynia manualna zaprojektowana przez firmę Graziano.

Nadwozie tego brytyjskiego bolidu zostanie wykonane z włókna węglowego, a całość będzie podtrzymywana przez aluminiowy szkielet. Dla obniżenia wagi producent zdecydował się na zastosowanie plastikowych szyb z tyłu samochodu.

Niewiadomo jeszcze czy ostatecznie Arash AF-10 zostanie wyprodukowany i kiedy to nastąpi.
Tematy w artykule: Arash AF-10

Podobne wiadomości:

Karbonowy Arash

Karbonowy Arash

Samochody luksusowe 2009-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech