mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ariel Atom po raz trzeci

Ariel Atom po raz trzeci

Jeden z najszybszych samochodów na świecie będzie dostępny w nowej wersji. Otrzyma on nowy silnik, jego wygląd zostanie nieznacznie zmieniony, a na dodatek będzie oferować dużo więcej przestrzeni niż poprzednik.

Ariel Atom po raz trzeci

Kosztujący przeszło 170 tysięcy złotych sportowy otrzymał nazwę Atom 3. W jego najnowszym wcieleniu został zamontowany dwulitrowy silnik Type-R z przeprogramowanym układem ECU oraz zmienionym układem dolotowym, przepustnicą fly-by-wire oraz nowym wydechem. Dzięki temu jego moc maksymalna jest szacowana na 245 koni mechanicznych. Na zamówienie ma być także dostępna wersja turbodoładowana o mocy przekraczającej 300 koni mechanicznych.

Konstruktor samochodu, Simon Saunders, poinformował o tym, że w nowym modelu poprawiono mocowanie silnika, który jest teraz lepiej wytłumiony. Wszystko przez to, że właściciele poprzednich wersji narzekali na zbyt mocne wibracje dochodzące z silnika. Dodał też, że przeprojektowano przestrzeń przeznaczoną dla pasażerów, dzięki czemu dużo wyższe osoby zmieszczą się w samochodzie. Przyszły nabywca modelu Ariel Atom 3 będzie mógł wybierać pomiędzy dwoma rodzajami foteli, mniejszym oraz 25mm szerszym. Miejsce dla kierowcy będzie osadzone nieco niżej, natomiast w opcji będzie można zamówić specjalne owiewki, które zwiększą wydajność aerodynamiczną samochodu.

Wszystkie zmiany zostały podyktowane pod rynek amerykański, gdzie Ariel Atom będzie montowany na licencji przez firmę Brammo Motorsports. W przyszłym roku jego produkcja powinna ruszyć także w Chinach.

Czytaj także:

Lekki, zwinny, brytyjski (2006-08-08)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

Tematy w artykule: Ariel Atom III

Podobne wiadomości:

X-BOW i Atom mogą się schować + [VIDEO]

X-BOW i Atom mogą się schować + [VIDEO]

Samochody luksusowe 2010-11-01

Może nie wygląda najpiękniej, ale za to dużo potrafi. Roding Roadster może wam na razie nic nie mówić, ale może się okazać, że jest skuteczniejszy niż Ariel Atom czy KTM X-Bow.

Ariel Atom i 270 koni

Ariel Atom i 270 koni

Aktualności 2011-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.