mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ariel Atom z piekła rodem

Ariel Atom z piekła rodem

Ariel Atom to jeden z najszybszych, a zarazem najbardziej surowych samochodów jakie są obecnie produkowane. Połączenie ultralekkiego nadwozia z silnikami z motocykla dawało niezłą frajdę z jazdy. Teraz producent posuwa się dalej.

Ariel Atom z piekła rodem
Tym razem pod maskę tego nietypowego samochodu trafi silnik V8 o pojemności trzech litrów. Jednostka została stworzona przez firmę Hartley z dwóch silników motocyklowych Suzuki. Osiągi jakie udało się wydobyć są imponujące. Maksymalna moc jaką dysponuje motor to 475 koni mechanicznych, natomiast wersja wyścigowa będzie o 25 koni mocniejsza. W połączeniu z nadwoziem Ariela Atom daje to współczynnik 909KM na tonę masy.

Taki zestaw pozwoli rozpędzić się do setki w prawie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna to około 322km/h. By poradzić sobie z dużą mocą zainstalowano specjalnie zaprojektowaną sekwencyjną skrzynię biegów Sadev z sześcioma przełożeniami. Układ zawieszenia oraz hamulcowy zostały również przystosowane do większych osiągów.

Przed samochodem ostatnie testy nim pojawi się w sprzedaży. Prawdopodobna cena Ariela Atom z silnikiem V8 to około 700 tysięcy złotych. Powstanie tylko 25 egzemplarzy.

Podobne wiadomości:

Następca DB9 z silnikiem turbo

Następca DB9 z silnikiem turbo

Samochody luksusowe 2015-03-30

Silniki AMG w ciągu maks 4 lat w samochodach z Gaydon

Silniki AMG w ciągu maks 4 lat w samochodach...

Samochody luksusowe 2013-09-13

Komentuj:

~SIB 2010-09-10

Podobne autko miał jeden komuch z SLD....

aaa 2010-09-10

Szkoda, że nie wspomnieliście ale skrzynia biegów umożliwia zmiany przełożeń przy ponad 16000rpm! Nie wiem jak silnik wysoko się kręci, ale zakładam że co najmniej do 14000rpm. Wrażenia muszą być niesamowite, żadna doładowana jednostka takich nie dostarczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.