mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

W Białej Podlaskiej, na tamtejszym lotnisku, Arrinera Automotive S.A. rozpoczęła kolejne testy drogowe, korzystając z prototypowego modelu Hussarya. Firma testowała aerodynamikę nadwozia oraz układ jezdny.

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r
„Testy Arrinery Hussarya są prowadzone w rzeczywistych warunkach torowych. W ubiegłym roku sprawdzaliśmy funkcjonowanie ramy jezdnej i podwozia. Dziś jesteśmy dalej – sprawdzamy aspekty związane z aerodynamiką nadwozia oraz funkcjonowanie układu jezdnego. Zebrane dane pozwolą nam na zestrojenie kluczowych elementów supersamochodu, co nas znacznie przybliża do zaprezentowania wersji rynkowej tego pojazdu.” – powiedział Łukasz Tomkiewicz, Prezes Arrinera Automotive S.A.

W testach biorą udział specjaliści od aerodynamiki z Politechniki Warszawskiej. Zaś w zeszłym roku podczas pierwszych testów obecny był sławny Lee Noble. Arrinera Automotive S.A. wraz z Politechniką Warszawską otrzymała dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w kwocie 2 634 400 złotych na realizację projektu o nazwie "Aktywny system tłumienia drgań pojazdu".

„W supersamochodach, które osiągają duże prędkości, nie może być przypadkowych kształtów i elementów nadwozia. Tu wszystko ma wpływ na stabilność jazdy, na zachowanie w zakrętach czy długość drogi hamowania. Sprawdzamy, na ile nasze modele teoretyczne mają odwzorowania w rzeczywistości. Na tym etapie badamy między innymi kąty natarcia tylnego, ruchomego elementu aerodynamicznego oraz przepływy w dyfuzorze.” – powiedział dr hab. Janusz Piechna, wydział MEL Politechniki Warszawskiej.

Kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie na Facebooku Arinerra zorganizowała konkurs, w którym można było wygrać uczestnictwo w testach. „Dotknąłem, brałem udział w testach. Mogę powiedzieć: na 110% działa i jeździ lepiej niż większość aut. Niesamowite przyśpieszenia, przepiękny, zwracający uwagę rys karoserii i po chwili dociera do człowieka ten przepiękny dźwięk silnika V8. Wspaniałe auto, super supersamochód. Jestem dumny, że otrzymałem zaproszenie i mogłem zobaczyć jak wygląda i jeździ Arrinera Hussarya” ‐ powiedział Wojciech Świtała, który został zaproszony na testy.


Arrinera Automotive S.A. planuje zbudować w pierwszej serii tylko 33 egzemplarzy Hussarii. Samochód ma być montowany w SILS Centre w Gliwicach, a rozpoczęcie sprzedaży szykowane jest już na przyszły rok. Plotki głoszą, że do Arinerry zgłosiło się już około 200 chętnych na zakup pierwszego polskiego supersamochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Arrinera
Tematy w artykule: Arrinera Arrinera Hussarya Lee Noble

Podobne wiadomości:

Nobel zwiększy produkcję

Nobel zwiększy produkcję

Samochody luksusowe 2015-07-09

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Aktualności 2017-06-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.