mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Artega GT w 2008 roku

Artega GT w 2008 roku

Artega, niemiecki producent sportowych samochodów stworzony przez byłego szefa Maserati, Karl-Heinza Kalbfella oraz byłego projektanta Astona Henrika Fiskera rozpoczyna prace nad budową fabryki dla nowego modelu o nazwie GT.

Artega GT w 2008 roku

Samochód wejdzie do sprzedaży w 2008, aczkolwiek nie została podana żadna konkretna data. Auto będzie sprzedawane na Starym Kontynencie. Producent zastanawia się jeszcze czy wprowadzić do oferty wersję z kierownicą umieszczoną po prawej stronie.

Artega GT będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Jednostka montowana nad tylną osią pozwoli osiągnąć moc rzędu 296 koni mechanicznych. Jego nadwozie wykonane z aluminium będzie się opierać na ramie wykonanej z włókna węglowego. Dzięki tym zabiegom całość będzie ważyć tylko 1.100 kg. Do setki będzie się rozpędzać grubo poniżej 5 sekund.

Nowy Artega GT będzie produkowany w liczbie 170 egzemplarzy, a jego cena będzie wynosić w przeliczeniu około 280 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Bić mistrza?

auto motor i sport 0000-00-00

VW Golf GTI wydaje się dobrze okopany na pozycji lidera swojej specyficznej klasy. Ale konkurencja nie śpi - przeciwnie, wygląda na to, że właśnie przypuściła zmasowany atak. Z jednej strony naciska Opel Astra OPC, z drugiej wytchnąć nie pozwala nowy Ford Focus ST. Oto pojedynek trzech agresywnych sportowców.

Odwaga w cenie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?