mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Artega GT w 2008 roku

Artega GT w 2008 roku

Artega, niemiecki producent sportowych samochodów stworzony przez byłego szefa Maserati, Karl-Heinza Kalbfella oraz byłego projektanta Astona Henrika Fiskera rozpoczyna prace nad budową fabryki dla nowego modelu o nazwie GT.

Artega GT w 2008 roku

Samochód wejdzie do sprzedaży w 2008, aczkolwiek nie została podana żadna konkretna data. Auto będzie sprzedawane na Starym Kontynencie. Producent zastanawia się jeszcze czy wprowadzić do oferty wersję z kierownicą umieszczoną po prawej stronie.

Artega GT będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Jednostka montowana nad tylną osią pozwoli osiągnąć moc rzędu 296 koni mechanicznych. Jego nadwozie wykonane z aluminium będzie się opierać na ramie wykonanej z włókna węglowego. Dzięki tym zabiegom całość będzie ważyć tylko 1.100 kg. Do setki będzie się rozpędzać grubo poniżej 5 sekund.

Nowy Artega GT będzie produkowany w liczbie 170 egzemplarzy, a jego cena będzie wynosić w przeliczeniu około 280 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Ekstremalne testy Artega GT

Ekstremalne testy Artega GT

Samochody luksusowe 2009-02-17

Może firma Artega nie jest znanym na całym świecie producentem samochodów docierającym do szerokiej masy odbiorców, ale pomimo tego do każdego samochodu, który zamierzać produkować dokłada wiele godzin testów i starań.

Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Aktualności 2015-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.