mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Artega GT w 2008 roku

Artega GT w 2008 roku

Artega, niemiecki producent sportowych samochodów stworzony przez byłego szefa Maserati, Karl-Heinza Kalbfella oraz byłego projektanta Astona Henrika Fiskera rozpoczyna prace nad budową fabryki dla nowego modelu o nazwie GT.

Artega GT w 2008 roku

Samochód wejdzie do sprzedaży w 2008, aczkolwiek nie została podana żadna konkretna data. Auto będzie sprzedawane na Starym Kontynencie. Producent zastanawia się jeszcze czy wprowadzić do oferty wersję z kierownicą umieszczoną po prawej stronie.

Artega GT będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Jednostka montowana nad tylną osią pozwoli osiągnąć moc rzędu 296 koni mechanicznych. Jego nadwozie wykonane z aluminium będzie się opierać na ramie wykonanej z włókna węglowego. Dzięki tym zabiegom całość będzie ważyć tylko 1.100 kg. Do setki będzie się rozpędzać grubo poniżej 5 sekund.

Nowy Artega GT będzie produkowany w liczbie 170 egzemplarzy, a jego cena będzie wynosić w przeliczeniu około 280 tysięcy złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Aktualności 2015-06-17

Artega ma poważne kłopoty

Artega ma poważne kłopoty

Samochody luksusowe 2012-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech