mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Artega ma poważne kłopoty

Artega ma poważne kłopoty

Świat motoryzacji jest bezlitosny i nie pozwala na lekkie i przyjemne egzystowanie w nim. Tu trzeba walczyć o przetrwanie, a to nie łatwa sztuka. Przekonała się o tym niemiecka firma Artega.

Artega ma poważne kłopoty
Artega to mała niemiecka firma, która dostarcza świata małe, sportowe coupe - Artega GT. Auto zostało zaprojektowane przez znanego z produkcji aut elektrycznych, Henrika Fiskera.

Jak dotąd nic nie wskazywało, żeby Artega miała problemy. W tym roku podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowała model GT wyposażony w panoramiczny dach. Jednak wczoraj na oficjalnej stronie producenta pojawiła się informacja, która mówi, że firma złożyła wniosek o upadłość.

Opcja sprzedaży azjatyckim inwestorom to już przeszłość i teraz firma szuka nowych inwestorów i jest otwarta na propozycje. Dwa lata temu Artega została sprzedana meksykańskiemu potentatowi z branży piwnej, który zapowiedział, że zabezpieczył przyszłość finansową marki oraz planuje uruchomić produkcję nowego modelu. To już jednak przeszłość.

Artega jeśli chce przetrwać musi znaleźć poważnego inwestora, który przede wszystkim zabezpieczy przyszłość marki i płynność finansową. Przykład tej niemieckiej firmy pokazuje jak trudno jest przebić się i utrzymać na rynku motoryzacyjnym. Mimo wszystko trzymamy kciuki by udało się ocalić Artegę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega GT: nowy rywal Porsche

Artega GT: nowy rywal Porsche

Premiery 2007-08-14

Była walka, jest mistrz!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross