mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Artega ma poważne kłopoty

Artega ma poważne kłopoty

Świat motoryzacji jest bezlitosny i nie pozwala na lekkie i przyjemne egzystowanie w nim. Tu trzeba walczyć o przetrwanie, a to nie łatwa sztuka. Przekonała się o tym niemiecka firma Artega.

Artega ma poważne kłopoty
Artega to mała niemiecka firma, która dostarcza świata małe, sportowe coupe - Artega GT. Auto zostało zaprojektowane przez znanego z produkcji aut elektrycznych, Henrika Fiskera.

Jak dotąd nic nie wskazywało, żeby Artega miała problemy. W tym roku podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowała model GT wyposażony w panoramiczny dach. Jednak wczoraj na oficjalnej stronie producenta pojawiła się informacja, która mówi, że firma złożyła wniosek o upadłość.

Opcja sprzedaży azjatyckim inwestorom to już przeszłość i teraz firma szuka nowych inwestorów i jest otwarta na propozycje. Dwa lata temu Artega została sprzedana meksykańskiemu potentatowi z branży piwnej, który zapowiedział, że zabezpieczył przyszłość finansową marki oraz planuje uruchomić produkcję nowego modelu. To już jednak przeszłość.

Artega jeśli chce przetrwać musi znaleźć poważnego inwestora, który przede wszystkim zabezpieczy przyszłość marki i płynność finansową. Przykład tej niemieckiej firmy pokazuje jak trudno jest przebić się i utrzymać na rynku motoryzacyjnym. Mimo wszystko trzymamy kciuki by udało się ocalić Artegę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Aktualności 2015-06-17

Elektryczny sportowiec

Elektryczny sportowiec

Samochody luksusowe 2011-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic