mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach

Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach

To się nazywa upór, konsekwencja w działaniu i wiara w sukces. Brytyjski Aston Martin po raz pierwszy od przeszło 40 lat zanotował roczny dodatni bilans. Czyżby zasługa w tym sukcesie filmowego Jamesa Bonda? Nie tylko.

Aston Martin: Dodatni bilans po 40 latach

Aston Martin ponownie wrócił do blichtru z lat 60-tych. Sportowe i piękne modele brytyjskiej marki znowu są popularne wśród klientów, tych zamożnych oczywiście. Zdaniem szefa Astona Martina, Ulricha Beza wzrost sprzedaży i końcowy bilans to zasługa stale rosnącej liczby milionerów na całym świecie.

Aby zawitać do ekskluzywnego grona posiadaczy tych samochodów trzeba mieć na koncie minimum około 500 tys. zł. Za taką cenę otrzymamy bowiem w salonie Astona Martina podstawową wersję modelu V8 Vantage wyposażoną w 385-konny silnik. Za auto z nieco wyższej półki, model DB9 ujarzmiony mocą 455 KM trzeba zapłacić już ponad 600 tys. zł. Zaś za topowy produkt Brytyjczków, model Vanquish przyjdzie potencjalnemu klientowi wydać już około jednego miliona złotych. Co otrzymamy w zamian? Silnik V12 o mocy 527 KM, prędkość maksymalną w granicach 321 km/h i niepowtarzalny styl.

Za udaną reanimację marki odpowiedzialna jest firma Deutsche Bez, która sześć lat temu wykupiła udziały od stojącej wówczas na skraju bankructwa „Ford Premier Automotive Group“. Od tego czasu Aston Martin zwiększył swoją produkcję trzykrotnie. Obecna utrzymuje się na poziomie 5000 egzemplarzy aut rocznie. Co najważniejsze Astony podobają się nie tylko Brytyjczykom. Ponad 70% wszystkich klientów stanowią obcokrajowcy.

Czytaj także:

700 Watt dla Astona Martina 2006-05-31

Czterodrzwiowy Aston 2006-05-24

Aston Martin DBS: 007 2006-05-05

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.