mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin V12 Zagato już jest

Aston Martin V12 Zagato już jest

Niedawno pisaliśmy zapowiedź pojawienia się nowego owocu współpracy Aston Martina i biura projektowego Zagato. Auto właśnie się pojawiło.

Aston Martin V12 Zagato już jest
V12 Zagato będzie gwiazdą tegorocznego Villa d-Este Concours we Włoszech, który będzie miał miejsce już w ten weekend.

Samochód bazuje na modelu V12 Vantage i został zaprojektwany na uświęcenie 50 lecia współpracy Astona i Zagato. Pierwszym modelem był DB4GT Zagato, a obecny, podobnie jak on, zbudowany został, aby istniejące auto (V12 Vantage) nieco "ulepszyć" pod względem osiągów.

Pod maską nie uświadczymy żadnych różnic, bo znajdziemy tam ten sam silnik V12 jak w normalnym aucie, produkujący 517 koni mechanicznych, za to reszta konstrukcji to już inna bajka. Pod karoserią znajduje się "wychudzona" klatka i wyścigowe wnętrze z kompletnie gołą deską rozdzielczą. Rezultatem jest spora obniżka masy i skrócenie czasu przyspieszenia do 100 km/h do poniżej 4 sekund. Zawieszenie zostało zaprojektowane przez zespół pod przewodnictwem Chrisa Porritta - należeli do niego weterani z projektu One-77.

V12 Zagato będzie miało swój debiut wyścigowy na czterogodzinnym wyścigu VLN na torze Nurburgring. Ponadto, w czerwcu dwa egzemplarze, w tym jeden prowadzony przez szefa Astona dr Ulricha Beza, wezmą udział w 24 godzinnym wyścigu Nurburgring 24 Hours.

Bez potwierdził, że samochód trafi do produkcji: - Naszym zadaniem było stworzyć auto, które będzie pełnoprawnym następcą ikon sprzed lat - powiedział szef Aston Matina. - Połączenie technlogi dzisiajszych czasów z tradycjami Astona i Zagato pozwoli stworzyć ściśle limitowaną serię modeli, którego dostawy rozpoczną się w przyszłym roku.

Wersja drogowa nie będzie już tak surowa i nastawiona na wyścigi jak pokazane auto, jednak dalej będzie miała co nieco zaczerpnięte ze sportowego świata, np. górną część deski rozdzielczej, pokrytą Alcantarą.

Aston Martin najprawdopodobniej będzie w jednym czasie oferował V12 Zagato w dwóch wersjach - surowej i, właśnie wspomnianej, bardziej komfortowej. Cena zapewne będzie wahać się gdzieś w okolicach 200 tysięcy funtów (ok. 896 tys. zł). Spodziewamy się, że moc produkcyjna sięgnie 19 sztuk, podobnie jak to było z DB4GT Zagato przed laty, a nie 100, jak DB7 Zagato i DB AR1.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Zagato TZ3 Stradale – pierwsze zdjęcia

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.