mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin Vanquish Volante już oficjalnie

Aston Martin Vanquish Volante już oficjalnie

Aston Martin nie kazał swoim fanom długo czekać na odkrytą odmianę modelu Vanquish. Wersja Volante, której miękki dach składa i rozkłada się w 14 sekund, na europejskim rynku zadebiutuje jednak dopiero pod koniec roku.

Aston Martin Vanquish Volante już oficjalnie
Aston Martin Vanquish Volante to klasyczny kabriolet, jak przystało na brytyjską markę pełen eleganckich, ale i sportowych detali. Warto podkreślić, że jest to pierwszy model Aston Martina z otwieranym dachem, który został wykonany z włókien węglowych. Miało to zasadniczy wpływ na utrzymanie stosunkowo niskiej masy (niecałe 1850 kg), niewiele tylko większej niż w poprzedniku z twardym dachem. Co również ważne, użyte materiały pozwoliły na utrzymanie wysokiej sztywności nadwozia, o 14% większej niż w modelu DBS z twardym dachem.

Jeśli chodzi o zastosowaną technologię, ale i użyte materiały oraz wykończenie wnętrza, to odmiana Volante mocno bazuje na wersji coupe. Znajdziemy w niej m.in. adaptacyjne zawieszenie ADS (Adaptive Damping System), który to system oferuje trzy tryby ustawień (Normal, Sport oraz Track).

Pod maską pracuje ta sama sześciolitrowa jednostka benzynowa, która napędza zamkniętą wersję Vanquisha. Silnik V12 rozwija moc 573 KM (przy 6750 obr/min) i jednocześnie dysponuje maksymalnym momentem 620 Nm (przy 5500 obr/min). Moc na koła tylnej osi trafia za pośrednictwem zautomatyzowanej, sześciostopniowej przekładni Touchtronic 2, a czas potrzebny do tego, by wskazówka na prędkościomierzu wkroczyła w strefę trzycyfrową wynosi zaledwie 4,1 s. Auto maksymalnie jest w stanie rozpędzić się do ponad 290 km/h.


Na brytyjskim rynku Aston Martin Vanquish Volante został wyceniony na kwotę 199.995 funtów, zaś u naszych zachodnich sąsiadów ceny będą się zaczynać od 264.995 euro.


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Volante: nowy model...

auto motor i sport 0000-00-00

Brytyjczycy ujawnili zdjęcia i informacje o swoim najnowszym aucie - otwartej wersji Vanquisha.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

~miro 2013-06-20

ponad milion zł i jestem posiadaczem takiego cuda, czyli... lekko licząc jedynie 20 lat mojej pracy bez żadnych wydatków (opłaty, jedzienie, ubrania etc) i będe mógł sobie na niego pozwolić. Zaczynam zatem oszczędzać.....

~cdr 2013-06-20

masz racje kolo

~kolo 2013-06-19

oto piękne auto, niech się Niemcy, japońce, koreańce, a nawet amerykańce uczą jak projektować stylowe auta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.