mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Rzadko kiedy zdarza się, żeby w ofercie brytyjskiej marki pojawiły się aż dwa modele sygnowane logo słynnej pracowni stylistycznej.

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Rodzina Aston Martin Zagato powiększa się o kolejne wersje: Speedster oraz Shooting Brake. To oznacza, że klienci mają teraz do wyboru aż cztery modele z tej serii, włączając Coupe i Volante. W sumie powstanie aż 325 samochodów.

Największym rarytasem spośród tych modeli będzie Speedster. Produkcja tego modelu ma być ograniczona do zaledwie 28 egzemplarzy. Jest to kolejna otwarta odmiana modelu Vanquish. Speedster ma tylko dwa fotele w kabinie, a za nimi widnieją dwa karbonowe wybrzuszenia  w linii nadwozia. Poza tym w tej wersji auto jest pozbawione dachu.

Kolejna nowość to Shooting Brake, czyli praktyczne, 2-miejscowe GT. Klienci, którzy zamówią ten model dostaną w zestawie specjalnie zaprojektowany zestaw bagażowy. Cechą charakterystyczną modeli zaprojektowanych w studio Zagato są charakterystyczne przetłoczenia na dachu w stylu "double bubble", zwiększające ilość miejsca na głowy kierowcy i pasażera chronione w kaskach.

Bazą do budowy nowych modeli był Aston Martin Vanquish S. To oznacza, że pod maską pracuje wolnossące V12 o pojemności 6-litrów. Potężna jednostka rozwija 580 KM maksymalnej mocy, a napęd trafia na tylną oś za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów - Touchtronic III.

Mamy złą wiadomość dla potencjalnych chętnych - wszystkie egzemplarze znalazły już nabywców, a lista zamówień jest zamknięta. Co ciekawe, dostawy dwóch najnowszych modeli rozpoczną się dopiero w przyszłym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Zagato Aston Martin Vanquish S

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Aston Martin Vanquish Zagato Speedster - nowy...

auto motor i sport 2017-08-17

Aston Martin zaprezentował Vanquisha, który jest efektem wspólnej pracy z Zagato. Nowy model jest trzecim z serii czterech limitowanych wersji przygotowanych wspólnie z włoskim studiem stylistyczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.