mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin i Zagato znowu razem

Aston Martin i Zagato znowu razem

W tym roku piękny, klasyczny Aston Martin DB4GT Zagato świętuje swoją pięćdziesiątkę i z tej okazji brytyjski producent po raz kolejny pokaże samochód, stworzony przy współpracy z włoskim domem mody.

Aston Martin i Zagato znowu razem
Nowy samochód, który ukaże się w wersji koncepcyjnej 21 maja na Villa D'Este Concours, najprawdopodobniej trafi do produkcji najwcześniej w 2012 roku, oczywiście limitowanej. Na dzień dzisiejszy jednak nie mamy kompletnie żadnych informacji dotyczących auta, a także jego zdjęć, a jedyne co mamy, to teaser z zarysowaną linią nadwozia i widocznymi kształtami przedniego profilu Astona. Mówi się, że auto może bazować na mechanice i platformie obecnego V8 Vantage.

Dr Ulrich Bez, szef Aston Martina, powiedział: - To dobry moment na nowego Aston Martina Zagato, szczególnie, że gdy obie firmy połączą swoje umiejętności stylistyczne, myślę, że stworzymy coś, co będzie mogło nosić miano prawowitego następcy ikony jaką jest DB4GT Zagato, który jest postrzegany jako jeden z najznakomitszych Astonów w historii.

DB4GT Zagato jest przestylizowaną i lżejszą wersją standardowego DB4. Wyprodukowano tylko 19 egzemplarzy.

W 1986 roku, czyli 25 lat od premiery pierwszego auta, firmy znów połączyły siły i stworzyły limitowaną serię V8 Vantage Zagato i V8 Vantage Zagato Volante. Obie wersje osiągały prędkość 100 km/h w czasie około 4,8 sekundy, a maksymalnie dojeżdżały do 300 km/h.

Najświeższym owocem współpracy jest DB7 Zagato, pokazany w 2002 roku na Paris Motor Show. Wyprodukowano 99 sztuk, jedna z nich trafiła do siedziby Aston Martina i zachowana jest w stanie niemal fabrycznym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin nowy model Zagato DB4 DB4GT Zagato

Podobne wiadomości:

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.