mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin planuje drogowy bolid

Aston Martin planuje drogowy bolid

Producent samochodów z Gaydon planuje na rynek dostarczyć jeszcze bardziej ekstremalną wersję V12 Vantage S. Auto ma być zbliżone do torowej wersji GT3.

Aston Martin planuje drogowy bolid
"To byłoby łatwe obniżyć masę obecnego modelu o 100 kg. Można to osiągnąć poprzez usunięcie klimatyzacji, uproszczenie wnętrza i zastosowanie lekkich foteli", powiedział szef inżynierów w Aston Martinie, Ian Minards.

Aston planuje redukcje masy swojego topowego modelu, ale to z kolei sprawi, że firma będzie musiała sięgnąć po lekkie ale kosztowne materiały, jak wszelkiego rodzaju kompozyty czy panele z włókna węglowego.

Dodatkowo Aston może podnieść moc silnika V12 zastosowanego Vantage S. Jednostka dostarcza moc 573 KM. Inżynierowie prawdopodobnie wyciągną z silnika około 600 KM. Jeśli uda się przekonać zarząd i projekt dostanie zielone światło to na rynku powinien zadebiutować w 2015 roku.

Podobne wiadomości:

Aston Martin opiera się hybrydom, tylko V12!

auto motor i sport 0000-00-00

Jak obniżyć zużycie paliwa? Jeżdżąc wolniej - taki sposób, zamiast stosowania hybrydy, proponuje szef Astona Martina dr Ulirch Bez.

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Komentuj:

~Zespół Z górnej Półki.pl 2013-11-12

Importerom luksusowych i ekskluzywnych marek polecam reklamę na stronie www.zgornejpolki.plnJest to nowy Portal, który skupia Polskie i światowe firmy oferujące produkty z górnej półki - towar unikatowy, luksusowy, ekskluzywny. Warto wejść i zobaczyć a także zapoznać się z ofertą reklamową.nhttps://www.zgornejpolki.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.