mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin pokazał V12 Vantage S

Aston Martin pokazał V12 Vantage S

Producent samochodów z Gaydon zaprezentował wzmocnioną wersję V12 Vantage. Dodanie literki S to nie tylko wzrost mocy, ale i zastosowanie nowe 7-biegowej skrzyni.

Aston Martin pokazał V12 Vantage S
Pod przednią maską pracuje nadal ten sam silnik dwunastocylindrowy, który znajdziemy w zwykłej wersji V12 Vantage. Inżynierowie podnieśli moc sześciolitrowej jednostki z 517 KM do 573 KM. Po zmianach wzrósł również moment obrotowy, który teraz gwarantuje 620 Nm (570 Nm).

V12 Vantage S został wyposażony w najnowszą sportową skrzynię Sportshift III, którą można sterować za pomocą łopatek znajdujących się przy kierownicy. Te zostały wykonane z włókna węglowego. Subtelny dodatek. Nowa siedmiobiegowa przekładania pozwala zaoszczędzić 25 kg masy.Kierowca dostaje możliwość wyboru trzech trybów pracy zawieszenia - Normal, Sport oraz Track.  Inżynierowie do nowego modelu przeszczepili układ wydechowy z wyjątkowego modelu One-77. Komputer steruje również siłą wspomagania w zależności od preferencji kierowcy. Auto oferuje dwa poziomy wspomagania kierownicy Normal oraz Sport.

Środek samochodu został wykończony elementami z włókna węglowego oraz Alcantarą. Czarny kolor tapicerki kontrastuje z żółtymi przeszyciami. Aston Martin model V12 Vantage podsumowuje w trzech słowach - moc, piękno i dusza. My czujemy jednak pewien niedosyt wciąż czekając na zapowiadany jubileuszowy model.


Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.