mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aston Martin wciąż rozważa produkcję SUVa

Aston Martin wciąż rozważa produkcję SUVa

Marka z Gaydon nie mówi "nie" w kwestii produkcji superluksusowego SUVa. Auto cały czas widnieje na papierze, a szefostwo nie skreśla tego projektu.

Aston Martin wciąż rozważa produkcję SUVa
Podczas targów w Genewie, w 2009 roku Aston Martin zaprezentował model Lagonda Concept. Tym samym marka z Gaydon zrobiła krok naprzód w kierunku wskrzeszenia legendarnej Lagondy. SUV pod szyldem Lagondy bezpośrednio ma konkurować z superluksusowym SUVem od Bentleya oraz m.in. Eterniti Artemis czy Lamborghini Urus.

Reakcja po prezentacji Aston Martina Lagondy Concept była bardzo podobna jak przy prezentacji Bentleya EXP 9 F. Świat motoryzacyjny nie był zachwycony i Aston Martin odłożył ten projekt na bok, ale nie skreślił go. Szef brytyjskiej marki, dr Urlich Bez w wywiadzie udzielonym serwisowi Autocar zdradził, że Lagonda Concept zostanie w przeciągu najbliższych lat poprawiona, a firma dyskutuje już o drugim modelu z szyldem Lagonda.

Pojawił się nowy trend wśród marek egzotycznych. Widać, że firmy dostrzegają, że samymi autami sportowymi oraz GT nie można utrzymać długoterminowego sukcesu. Produkcja egzotycznego SUVa sprawia, że firma może podbijać takie rynki jak Chiny, Indie czy Rosja, gdzie auta sportowe nie przydają się w pełni przez całą dobę i o każdej porze roku, w każdych warunkach. SUV daje klientom ten komfort, że może być wykorzystywany przez cały rok. Jeśli do tego dodamy prestiż to pojawia się  bardzo prozaiczny argument na stworzenie egzotycznego SUVa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Lagonda

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

marko1 2012-05-19

Jak się znajdą sponsorzy strategiczni to może powstanie SUV. A tak na razie dobrze że jest na "papierze".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.