mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Audi Quattro Coupe będzie w sprzedaży?

Audi Quattro Coupe będzie w sprzedaży?

Model Quattro Concept, który został stworzony z okazji 30 lecia oryginalnego auta, zachwycił publikę na 2010 Paris Motor Show. Chodza plotki, że Audi może autu dać zielone światło.

Audi Quattro Coupe będzie w sprzedaży?
Według serwisu Inside Line, decyzja o przyszłości Quattro zostanie podjęcia w sierpniu tego roku, czyli na miesiąc przed targami samochodowymi we Frankfurcie.

Stephan Reil, szef Quattro GmbH podczas gali wprowadzającej model Q3, potwierdził, że finalna decyzja została nieco odsunięta w czasie. Dodał też, że jest optymistycznie do całej sprawy nastawiony, a jeśli samochód faktycznie wejdzie do sprzedaży, jego produkcja będzie ściśle limitowana do maksymalnie tysiąca sztuk rocznie.

Napędem samochodu może być motor z modelu RS5, czyli 450 konne V8, które przyspiesza do 100 km/h w czasie 4,6 sekundy. - Potrzebujemy jednak więcej mocy niż w RS5, a w dodatku silnik musiałby zostać zamontowany wzdłużnie.

Proces tworzenia produkcyjnej wersji wozu potrwałby, zdaniem Reila, minimalnie 2 lata.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Paryż targi w Paryżu quattro Concept

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Można już zamawiać Klasę E, która debiutuje w wersji uterenowionej All-Terrain – oto ceny konkurenta Audi A6 Allroad czy Volvo XC90 Cross Country.