mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Audi R8 zza Wielkiego Muru

Audi R8 zza Wielkiego Muru

Na szczęście dla wszystkich sportowa maszyna z Ingolstadt nie będzie produkowana w Azji, ani przy współpracy tamtejszego kooperanta. Producent zamierza wkroczyć na kolejny lukratywny rynek po Europie i Ameryce Północnej.

Audi R8 zza Wielkiego Muru

Póki co kolejka na nowe Audi R8, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie, nie jest strasznie długa. Jednak może się to zmienić, bowiem Audi zamierza wprowadzić część wyprodukowanych egzemplarzy na rynek chiński. Parę dni temu taka informacja została potwierdzona przez tamtejszy oddział marki.

Audi R8 będzie kosztować w Chinach 1,79 milionów Yuanów, co w przeliczeniu daje nam przeszło 630 tysięcy złotych, a więc całkiem sporo. Niemiecki producent nie ustalił jeszcze na ten rynek planów sprzedażowych. W zeszłym roku marka Audi sprzedała w Chinach o 25 procent więcej samochodów niż dwa lata wcześniej.

Ralf Weyer, szef sprzedaży i marketingu Audi zapowiedział, że na rynku chińskim pojawią się kolejne nowe modele jak A5 oraz S5.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.