mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Audi wstrzymuje program R8 e-tron

Audi wstrzymuje program R8 e-tron

Audi e-tron stworzone na bazie modelu R8 to samochód, który jest już autem starym jak na dzisiejsze czasy, a przecież ten model nigdy nie pojawił się w oficjalnej sprzedaż. I być może nigdy do niej nie trafi.

Audi wstrzymuje program R8 e-tron

W dzisiejszych czasach samochody starzeją się bardzo szybko, a model e-tron nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji. Po raz pierwszy R8 e-tron pojawiło się jako koncepcyjny model w 2009 roku na targach we Frankfurcie. Przez ostatnie 3 lata Audi elektryczne auto  prezentując podczas parady aut Le Mans jeżdżący prototyp. Samochód pokonał nawet okrążenia toru Nurburgring. Dziś jednak dalsze prace rozwojowe zostały wstrzymane.  

Wstrzymanie prac nad R8 e-tron to decyzja nowego szefa działu Badań i Rozwoju Audi, Wolfganga Dürheimer. Tym samym sprzedaż auta na początku roku 2013 stoi pod dużym znakiem zapytania, jak również bardzo możliwe, że projekt całkowicie zostanie zamknięty.

Serwis Car and Driver uważa, ze powodów wstrzymania prac nad R8 e-tron jest kilka, ale najważniejszym jest duży koszt akumulatorów przeznaczonych dla tego elektrycznego supersportowego auta. Drugim powodem jest fakt, że nie ma zbyt wielu klientów, którzy interesowaliby się kupnem elektrycznego supersportowego Audi.

Projekt e-tron jest zagrożony i zanosi się, że ten model pozostanie jedynie prezentacją możliwości producenta z Inglostad. Trochę to niezrozumiałe, gdyż Mercedes wprowadzi do sprzedaży SLSa AMG Electric Drive i nie mówi nic o wysokich kosztach akumulatorów czy braku zainteresowania klientów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi R8
Audi R8
Cena podstawowa już od: 803 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi R8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi R8 Audi Concept e-tron

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic