Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Audi wyprodukuje minivana

Audi wyprodukuje minivana

Na rok 2016 Audi planuje wypościć na rynek usportowionego minivana przeznaczonego dla sześciu bądź siedmiu osób. Auto będzie podobne do Forda S-Maxa.

Audi wyprodukuje minivana
Przyszły model Audi będzie bazował na dłuższej i szerszej platformie MQB, różniącej się od tej pochodzącej z modelu A4. Zastosowanie takiej technologii pozwoli obniżyć cenę auta. Nowy model będzie charakteryzował się długością ok. 4500 mm.

Pod maskę minivana mają trafić silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki benzynowe będę reprezentowane przez 1.8 litrowy i 2.0 litrowy silnik TFSI. Moce tych jednostek to 180 KM oraz 222 KM. Wysokoprężną jednostką będzie dwulitrowy silnik TDI, który będzie występował w wariantach 141-konnym i 175-konnym.

Duża szansa na to, że pojawi się wersja hybrydowa wyposażona w silnik 1.4 TFSI o mocy 150 KM wspomagany przez 110-konny motor elektryczny. Możliwe, że zobaczymy również wersję sportową S dostarczającą 280 KM mocy.

Audi, które pojawi się na rynku w 2016 roku będzie pierwszym z nowej gamy oznaczonej literą V. Auto zadebiutuje jako model V3 lub V4.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi V3 Audi V4

Podobne wiadomości:

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8...

Samochody luksusowe 2016-10-13

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją e-tron

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją...

Premiery 2016-09-02

Komentuj:

~Q7 2012-08-01

To będzie nowość, czy to ma być coś w stylu Merca R klasy?? To ciekawe, dotąd marki premium nie interesowały się niemal w ogóle vanami (poza Mercedesem). To może być ciekawy samochód, czekamy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Cascada - nowa wersja zamiast face liftingu
Opel Cascada - nowa wersja zamiast face liftingu
Opel Cascada jest na rynku już trzy lata, więc aby go nieco odświeżyć, koncern General Motors wprowadzi nową wersję "Supreme". Czym się wyróżnia ta odmiana?