mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Audi wyprodukuje minivana

Audi wyprodukuje minivana

Na rok 2016 Audi planuje wypościć na rynek usportowionego minivana przeznaczonego dla sześciu bądź siedmiu osób. Auto będzie podobne do Forda S-Maxa.

Audi wyprodukuje minivana
Przyszły model Audi będzie bazował na dłuższej i szerszej platformie MQB, różniącej się od tej pochodzącej z modelu A4. Zastosowanie takiej technologii pozwoli obniżyć cenę auta. Nowy model będzie charakteryzował się długością ok. 4500 mm.

Pod maskę minivana mają trafić silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki benzynowe będę reprezentowane przez 1.8 litrowy i 2.0 litrowy silnik TFSI. Moce tych jednostek to 180 KM oraz 222 KM. Wysokoprężną jednostką będzie dwulitrowy silnik TDI, który będzie występował w wariantach 141-konnym i 175-konnym.

Duża szansa na to, że pojawi się wersja hybrydowa wyposażona w silnik 1.4 TFSI o mocy 150 KM wspomagany przez 110-konny motor elektryczny. Możliwe, że zobaczymy również wersję sportową S dostarczającą 280 KM mocy.

Audi, które pojawi się na rynku w 2016 roku będzie pierwszym z nowej gamy oznaczonej literą V. Auto zadebiutuje jako model V3 lub V4.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi V3 Audi V4

Podobne wiadomości:

SUV-ów przybywa

auto motor i sport 0000-00-00

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~Q7 2012-08-01

To będzie nowość, czy to ma być coś w stylu Merca R klasy?? To ciekawe, dotąd marki premium nie interesowały się niemal w ogóle vanami (poza Mercedesem). To może być ciekawy samochód, czekamy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.