mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Aurelio - supersamochód z Filipin

Aurelio - supersamochód z Filipin

Wygląda na to, ze kolejny kraj chce dołączyć do elitarnego grona, w którym znajdują się producenci supersamochodów. Nigdy nie podejrzewalibyśmy o takie ambicje... Filipiny.

Aurelio - supersamochód z Filipin
Za całym projektem stoi 21-letni student, Kevin Factor oraz Brendan Aurelio, właściciel firmy Pacita Fibertech. Założyli oni spółkę o nazwie Factor Aurelio Automobile (FAA). Póki co zakończono pracę nad pierwszym egzemplarzem. Jest to dwudrzowiowe, sportowe coupe.
 
Auto jest napędzane silnikiem Mitsubishi 4G63T o pojemności dwóch litrów. W opcji jest jeszcze możliwość zasilania tej maszyny silnikiem Hondy o nazwie B16A.
 
Samochód został wykonany ręcznie. Jego konstrukcja opiera się na włóknie szklanym, węglowym oraz kompozytach. W standardowym wyposażeniu znajdują się drzwi unoszone do góry oraz 18-calowe koła Rota. Na razie producent nie chwali się osiągami samochodu, ze względu na to, że jednostki nie oferują porażającej mocy. Jeżeli twórcy znajdą inwestora, być może zainstalują tam mocniejszy motor.

Tematy w artykule: Aurelio

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross